Oficiální stránky Malého fotbalu Brno

Novinky

Novinky
03.03.2023 - 11:17René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 92 x

Protest vládne Univerzitní lize, cílem je dotáhnout titul. A do budoucna hledat nové výzvy

Na poli brněnského malého fotbalu není žádným nováčkem, celek FC Protest si kroutí letos už svou šestou sezónu. A podzim v univerzitní lize mu vyšel náramně, bez porážky si došel pro titul „půlmistra“. Na jaké momenty podzimu tento tým vzpomíná, jak se připravuje na jaro a co plánuje do budoucna? O tom hovořil prezident klubu Petr Kolík.
 
Když se zpětně ohlédnete za odehraným podzimem, jaký byl? Neprohráli jste a posbírali 16 bodů z 18 možných.
Podzim bych ohodnotil takovou lepší dvojkou. Dáváme hodně gólů a hru si užíváme. Je škoda, že jsme nevyhráli všechny zápasy, protože určitě to v našich silách bylo. To bych potom nemohl hodnotit jinak než na výbornou.
 
Jediné body jste ztratili s Kozlany-Bohdalicemi, které vám v tabulce šlapou na paty. Vzpomenete si na ten zápas? A bude tento soupeř pro vás největším konkurentem i na jaře?
Je to tak. Jediné body jsme ztratili s FC Kozlany-Bohdalicemi. Nepříjemný soupeř, který loni suverénně ovládl 2. univerzitní ligu. Navíc letos nastupují i ve 2. mužské lize. I díky tomu je považujeme za největšího konkurenta v boji o titul v Univerzitce. Co se týče našeho společného zápasu… Troufl bych si tvrdit, že jsme byli v tomto utkání lepším týmem, nicméně soupeř ukázal kvalitu. Jejich gólman nám chytil opravdu spoustu šancí. Navíc nám rozhodčí odepřel penaltu, kterou vyhnal mimo pokutové území pouze na přímý kop. Za toto rozhodnutí se nám na konci utkání omlouval, že to nakonec bylo asi uvnitř, ale že to špatně viděl.
 
Jak jste se přes zimu připravovali / připravujete? Měli nějaké společné tréninky?
Zimu jsem nechal klasicky na individuální přípravě. Většina hráčů se připravuje se svými týmy z velkého fotbalu. Takže si troufám tvrdit, že k prvnímu jarním utkání nastoupíme bez přípravy. Přeci jen většina spolu hrajeme déle než jednu sezónu a už víme, co od sebe čekat. Příprava není třeba.
 
Bude vaším cílem do jarní části kromě prvenství i projít sezonou bez prohry?
Bylo by to určitě krásné. Je to hezký cíl projít sezonou jako neporažení.


 
Prozradíte fanouškům, proč nesete zrovna název FC Protest?
Už jsem to v nějakém rozhovoru dříve zmiňoval, protože to častokrát lidi zajímá. Důvod je asi takový: Když jsem tým společně s kamarády v roce 2014 zakládal, tak jsme nevěděli, jak ho pojmenujeme. Jeden ze spoluhráčů v té době hrál poměrně oblíbený fotbalový simulátor “Top Eleven”, kde měl svůj tým pojmenován právě jako FC Protest. Klukům se to líbilo a mně taky. Od té doby neseme toto jméno.
 
V Univerzitní lize působíte už několik sezon. Dá se třeba teď s odstupem času říci, jak se proměnila / změnila úroveň?
Ano, pod MF BRNO v rámci Univerzitky kroutíme už 6. sezónu. Nebýt jedné kompletně vynechané sezóny kvůli covidu (sezóna 20/21), byla by tohle už 7. sezona. Liga se postupem času určitě dost změnila. Nejprve se hrálo na skupiny, kde byl mix týmů různých kvalit, které si to rozdali o postupová místa do play-off. I když jsme vždycky ve skupině skončili mezi nejlepšími, tak v play-off jsme vypadli vždycky ve čtvrtfinále. Zásadní změna bylo převedení Univerzitky na uzavřené ligy podle výkonnosti s možností sestupů a postupů. Najednou jsme se utkávali pouze s těmi nejlepšími a ligy se vyrovnaly.
 
Zápasy minimálně v první lize měly najednou vyšší kvalitu. Už tam nebyly žádné ty jednoznačné zápasy, do kterých se šlo, že i když to odchodíme, tak vyhrajeme výrazným rozdílem.  Co se týče dalšího vývoje… Je škoda, že týmy a s tím společná rivalita se postupně vytrácí. Týmy ubývají a nové nepřichází. Věřím, že Brno jako velké studentské město dokáže naplnit více než jen jednu ligu. A co se týče úrovně, v univerzitní lize se dají najít i kvalitní mužstva, která se mohou měřit i s těmi nejlepšími mužskými týmy. Viz třeba Sudety nebo Agrostroj, které hrají 1. mužskou ligu. Ovšem my taky dokážeme konkurovat těm nejlepším. Viz třeba naše výsledky z ligového poháru v sezóně 2019/2020, kdy jsme došli až do finále.
 
Neuvažujete jako tým do budoucna, že byste šli zkusit nějakou z šesti klasických lig MF BRNO?
Určitě uvažujeme. Uvidíme, jakým směrem se Univerzitní liga bude vyvíjet, co se počtu mužstev týče. Především nejprve chceme Univerzitní ligu vyhrát a až potom hledat nové výzvy.
 
- Daniel Kinc -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malém fotbalu a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malého fotbalu? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malého fotbalu? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací