BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
10.02.2020 - 22:17René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 194 x

Zimní liga BSMK: Lazio fakultas nastřílelo “desítku” neporaženému KMK Dynamu, první bod získali Neheři

V pátém kole zimní ligy si Lazio fakultas znovu s chutí zastřílelo. Nejenže Lazio podruhé za sebou zasadilo soupeři “desítku”, navíc ukončilo sérii neporazitelnosti KMK Dynama a na druhém místě umazalo z jeho bodové ztráty. V druhém utkání svedli vyrovnaný boj Neheři a Los Arbitros, kteří mířili k nejtěsnějšímu vítězství, v poslední minutě si ale Neheři vyrovnávací brankou vystřelili první bod do tabulky.
 
5. kolo:
 
Lazio fakultas - KMK Dynamo Brno 10:4 (6:2)
Branky: 10. a 22. Semeniuk, 14., 21. a 35. Efimov, 18. a 50. Cingel. J., 25. Kočajnar, 34. Ševčík, 40. Sádlík - 20. a 28. Kozák, 24. Ryšavý, 29. Dulínek
Sestava domácích: Cingel P., Kočajnar, Julínek, Sádlík, Efimov, Melko, Semeniuk, Břoušek, Cingel J. (C), Ševčík
Sestava hostí: Formánek, (C), Večeřa, Dulínek, Krempaský R., Krempaský P., Ryšavý, Kozák
Rozhodčí: Michael Vašík
 
FC Neheři - Los Arbitros 1:1 (0:0)
Branky: 50. Vodička - 41. Vrbka
Sestava domácích: Klaudinger J. (C), Grande, Jakš, Kopecký, Jenerál, Zavřel, Patloka, Janík, Vodička
Sestava hostí: Vašík, Marinč, Psota T., Kocman, Rodina, Moder, Horák, Kučera, Orálek (C), Nejezchleba, Vrbka
Rozhodčí: Radim Krempaský
 
Tabulka po 5. kole:
Pořadí  Název týmu Z V R P Skóre Body
1.  KMK Dynamo Brno 5 4 0 1 28:19 12
2.  Lazio fakultas 4 2 1 1 27:14 7
3.  Los Arbitros 3 1 1 1 7:8 4
4.  Royal Flush 4 1 1 2 9:14 4
5.  FC Neheři 4 0 1 3 8:24 1
 
Tabulka střelců po 5. kole:
12 – Kozák (KMK Dynamo Brno)
6 – Břoušek (Lazio fakultas)
6 – Cingel J. (Lazio fakultas)
5 – Foukal (KMK Dynamo Brno)
4 – Gaži (KMK Dynamo Brno)
4 – Efimov (Lazio fakultas)
3 – Hladký (Lazio fakultas)
3 – Psota M. (Los Arbitros)
3 – Chroust (Royal Flush)
2 – Hrabovský (FC Neheři)
2 – Krempaský (KMK Dynamo Brno)
2 – Sádlík (Lazio fakultas)
2 – Semeniuk (Lazio fakultas)
2 – Ševčík (Lazio fakultas)
2 – Santos (Royal Flush)
2 – Trbušek (Royal Flush)
1 – Janík (FC Neheři)
1 – Klaudinger P. (FC Neheři)
1 – Kodras (FC Neheři)
1 – Křižák (FC Neheři)
1 – Nedoma (FC Neheři)
1 – Vodička (FC Neheři)
1 – Dulínek (KMK Dynamo Brno)
1 – Fajkoš (KMK Dynamo Brno)
1 – Jirátko (KMK Dynamo Brno)
1 – Mezník (KMK Dynamo Brno)
1 – Ryšavý (KMK Dynamo Brno)
1 – Kočajnar (Lazio fakultas)
1 – Kučera (Los Arbitros)
1 – Nejezchleba (Los Arbitros)
1 – Rodina (Los Arbitros)
1 – Vrbka (Los Arbitros)
1 – Beneš (Royal Flush)
1 – Kožnar (Royal Flush)
 
Dvanáctibodové KMK Dynamo kráčelo zimní ligou bez ztráty bodu a věřte nebo ne, čtyřbodové Lazio fakultas bylo jeho nejbližším pronásledovatelem. V případě vítězství se mohlo KMK výrazně přiblížit celkovému prvenství s velkým předstihem, před zápasem ale řešilo velké trable. “Jsem rád, že jsme se vůbec sešli. Ještě hodinu před výkopem jsem žil v nejistotě,” přiblížil šéf KMK Dynama Jan Formánek a dodal. “Tímto chci poděkovat hlavně klukům z SK Moravské Knínice, Večeřovi s Dulínkem, a Radimovi, bráchovi od Patrika Krempaského, že nám pomohli,” přiblížil Formánek, s jakou pomocí nakonec jeho tým zápas odehrál.


 
Doplněno o nové hráče ale Dynamo do zápasu nevstoupilo vůbec dobře, naopak Lazio fakultas snad bylo stále při chuti po gólových hodech z minulého týdne a na soupeře vlétlo ve velkém stylu. Lazio vedlo už po první pětadvacetiminutovce vysoko 6:2, krátce po změně stran ale Dynamo zadělalo dvěma brankami na drama. Za hosty snižoval i Kozák, s dvanácti góly nejlepší střelec zimní ligy. Jenže Lazio dokázalo odpovědět stejným způsobem a čtyřbrankové vedení mělo rychle zpět. Nadále navíc praktikovalo svižný styl hry, který na soupeře platil. Brankou Jakuba Cingela z poslední minuty nakonec Lazio fakultas podruhé v řadě vstřelilo deset branek, hlavně si však připsalo skalp lídra zimní ligy, na kterého aktuálně ztrácí pět bodů, přičemž má jeden zápas k dobru. KMK Dynamo první krok nezvládlo a v dalších zápasech bude muset bodovat, aby se kolem něj neprohnalo stále se zlepšující Lazio fakultas.


 
Zdeněk Julínek (Lazio fakultas)
Porazili jste dosud stoprocentní KMK Dynamo, kudy vedla cesta k vítězství?
“Základem bylo se sejít. S KMK jsme se utkali už v 1. kole, v něm jsme se ale nesešli v námi požadované sestavě a hráli jsme bez střídání, což na body nestačilo. Tentokrát byla situace opačná a absence hráčů byly minimální. Věděli jsme, že hrajeme proti kvalitnímu týmu, ale zároveň také to, že máme na to, abychom zvítězili.”
Šlo o váš nejlepší výkon v rámci zimní ligy?
“Myslím si, že ano. Minulý zápas jsme sice vyhráli vyšším rozdílem, tentokrát jsme ale hráli proti kvalitnějšímu soupeři.”
Upvenili jste si 2. místo v tabulce, pomýšlíte ještě i na nejvyšší příčku? Jak moc je podle tebe reálná?
“Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak vše dopadne. Bohužel jsme se na první zápas nesešli, druhý se nám zase nepovedl a uhráli jsme bod. To však už nezměníme. Takže jak jsem zmínil, budeme pokračovat zápas od zápasu a uvidíme, jak to dopadne. Teď záleží jak na nás, tak i na soupeři.”


 
Jan Formánek (kapitán a brankář, KMK Dynamo Brno)
První zimní porážka, jak moc ji ovlivnila horší docházka?
“Docházka vliv neměla. Přišli jsme, že si v pohodě jdeme pro další výhru a že se nemůže nic stát. Soupeř oproti minulému zápasu trochu posílil, tipuji o dva nebo tři mladé a rychlé hráče. Než jsme se v první půlce rozkoukali, soupeř nám odskočil a my už na to nezvládli zareagovat. Vyhráli zaslouženě.”
Co tomu chybělo herně?
“Hráli jsme otevřený fotbal, vepředu jsme už klasicky zahazovali šance a soupeř efektivně trestal naše chyby. Ke konci zápasu už jsme byli odevzdaní, ale co si budeme povídat. V průměru nám bylo tak o deset let a o hodně tisíc piv víc.”
V čem byl tento zápas jiný oproti prvnímu vzájemnému zápasu, který jste vyhráli?
“Jak už jsem zmínil, soupeř přišel s hráči, kteří mu výrazně zvedli hru, což jsme nečekali a nedokázali na to reagovat. Těmto šikovným a běhavým klukům bych nabídl, ať se mi ozvou v případě, že by si vedle Univerzitní ligy chtěli zahrát i 1. ligu. Je to o domluvě a rád bych někoho vyzkoušel formou střídavých startů.”
 
V druhém sobotním zápase se utkali Neheři s Los Arbitros. Zatímco domácí stále na první body čekali, “Arbitři” měli na kontě jednu výhru. Utkání se hrálo od začátku v solidním tempu a také šancí bylo k vidění na obou stranách hodně. Jenže koncovka byla nepřekonatelná věc, s kterou se praly oba celky. “První půle byla vyrovnaná, potom mi přišlo, že jsme měli více ze hry. Jenže jsme zahazovali šance a nakonec mohli být rádi za vyrovnání v závěru,” nabídl svůj pohled hráč Neherů Radek Jakš.


 
První půle branku nepřinesla a čistá konta drželi oba gólmani až do začátku poslední desetiminutovky, v které se trefil hostující Vrbka. Ten přivál do tábora Los Arbitros velkou radost a nadšení do zbytku zápasu, v kterém spolu se spoluhráči hájil nejtěsnější vedení. Připsat si druhé vítězství v rámci zimní ligy se ale “Arbitrům” nepodařilo, v poslední minutě se totiž trefil Vodička, který vyrovnávací brankou vystřelil Neherům první bod do tabulky.
 
 

Vlastimil Virčík (trenér, Los Arbitros)
Máte za sebou třetí zápas, prozatím s vyrovnanou bilancí 1-1-1 (výhry-remízy-prohry). Jak zatím zimní ligu hodnotíš z hlediska výkonů a výsledků?
“Zimní ligu jsme pojali jako přípravu na jarní část sezóny, do které si dáváme vysoké, avšak ne nesplnitelné cíle. Po prvních třech zápasech jsem nadmíru spokojený s herním projevem mužstva, které je poskládáno z hráčů A i B týmu. Spokojený jsem celkem i s účastí hráčů. Co mě však trápí, je proměňování šancí. Během utkání si vytvoříme řadu vyložených gólovek, jenže nejsme schopni je proměnit. Toto není jen náš problém, ale vlastně většiny týmů, proti kterým jsme nastoupili. Co se tedy týká dosavadních výsledků, nejsem vůbec zklamaný, větší radost ale mám z předváděné hry.”
Který zápas byl z vaší strany nejlepší?
“Myslím si, že nejlepším zápasem byl ten poslední proti Neherům. Sice jsme remizovali, ale předvedená hra byla dobrá. Vytvořili jsme si velké množství šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Na druhou stranu, i soupeř se potýkal se stejným problémem. Když se však na toto utkání podívám s odstupem, vyložených šancí jsme si vypracovali více a utkání jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Soupeře jsme nechali vlastními chybami vyrovnat až v samotném závěru.”
Je to právě proměňování šancí, na čem potřebujete do jarní části nejvíce zapracovat?
“Ano, nejvíce musíme zapracovat na proměňování šancí a taky na obranné hře.”
Vyzkoušeli jste už nějaké nové hráče?
“Do přípravy se prozatím zapojili dva noví, mladí hráči, Vít Nejezchleba a Tobiáš Orálek. Myslím si, že pro nás budou velkým přínosem.”
 
- Martin Chroust -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382