BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
04.09.2019 - 14:14René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 228 x

Preview 1. MAXI-TIP ligy, aneb s čím prvoligové týmy vstupují do sezóny 2019/2020

V pondělí odstartovala nová sezóna 1. MAXI-TIP ligy brněnské malé kopané. Stejně jako loni, i letos se startovní peloton nejvyšší soutěže rozrostl o nové účastníky. Počet týmů se navýšil z deseti na dvanáct. Bohužel už mezi nimi nenajdeme RKM Tripoli Brno, slavné spojení dvou legendárních celků totiž ohlásilo definitivní konec v mužských soutěžích. A tak je tu šance pro CZ Spieler, úřadujícího šampiona, aby obhájil mistrovský titul a pasoval se do nového vládce brněnské malé kopané. Dá se očekávat, že šlapat na paty mu bude zejména BKMK Topshoes.cz, který opět mohutně posiloval a přivedl zvučná jména. Nejen na ty, ale i na ostatní novinky z předsezónního období všech týmů jsme se zaměřili v následujícím článku.
 
Úřadující mistři z CZ Spieler loni prožili velmi vydařenou sezónu. Prohráli během ní jediný zápas, v ostatních zvítězili a po právu tak získali druhý titul v historii. O tom, že zisk třetího bude cílem hned v následující sezóně, není pochyb. Potvrzují to i slova prezidenta Jakuba Prokeše, který zároveň odhadl, co ke splnění týmového cíle povede. „Určitě zodpovědnost a přístup k zápasům, motivace nám rozhodně nechybí. Plánujeme tým okysličit a doplnit,“ nastínil Prokeš otázku hráčského kádru. Dosud se však nová jména na soupisce CZ Spieler neobjevila, spekulovalo se přitom o návratech reprezentantů Levčíka s Lerchem, avšak o tom nechtěli ani trochu slyšet v konkurenčním BKMK, který Jakub Prokeš vidí jako jednoho z nejsilnějších protivníků. „Největšími soupeři nám budou Vyšší princip a BKMK Topshoes.cz. Nové týmy jsou určitě ku prospěchu, bude jim ale chvíli trvat, než si zvyknou na vyšší úroveň,“ přidal Prokeš na závěr pohled na oživení v podobě nových týmů.
 
Skvělou sezónu za sebou mají také hráči Vyššího principu. Ti už dříve ukázali, že v nejvyšší soutěži nejsou jen do počtu, konečné druhé místo však znamenalo velmi příjemné překvapení. „Odehráli jsme skvělou sezónu a dokázali něco, co bychom si před pár roky jen těžko představili. Hlavně jarní část, ve které jsme neztratili ani bod, snad nemohla dopadnout lépe,“ vrátil se prezident Martin Chroust k největšímu úspěchu jeho týmu a rovnou nastínil plány pro další ročník. „Cílem bude skončit na bedně. Na podzim se budeme muset obejít bez Martina Zatloukala, jinak budeme pokračovat ve stávajícím složení. Nadále budeme využívat mladé hráče formou střídavých startů, kteří se nám velmi osvědčili.“
 
Bronzový loni skončil BKMK Topshoes.cz, tým, který ani v čtvrté sezóně mezi elitou nedokázal přetavit velká jména na papíře v zisk vytouženého titulu. I proto se dokonce šuškalo o konci BKMK v nejvyšší soutěži, všechno je ale jinak a prezident klubu Jaroslav Bobčík ještě přiložil pod kotlem. Do týmu totiž přilákal reprezentanty Jana Koudelku a Davida Kršku, kteří společně s další posilou – Janem Minxem – reprezentují Blanensko v celostátní lize malého fotbalu. K tomu si připočtěte Davida Cupáka, kterého není třeba představovat, a z týmu, který uvažoval o konci, je opět horký kandidát na titul. Jak uvedl prezident Bobčík, nejen ten bude cílem týmu pro nadcházející ročník. „Chceme bojovat o titul, postoupit na ČNP a na něm se umístit tak, abych mohli reprezentovat Brno v Lize mistrů.“
 
Cordoba 06 loni skončila na 4. místě, které se dá, i s ohledem na poměrně velkou obměnu v kádru, hodnotit jako úspěch. Potvrzují to i slova prezidenta klubu Václava Večeři.„S odstupem času se dá umístění hodnotit jako solidní, na vyšší příčky jsme neměli.“ A jaké cíle bude Cordoba plnit v následující sezóně? „Cíl pro nadcházející sezónu je jednoduchý. Odehrát ji s takovými hráči, kteří budou mít o malou kopanou zájem. Upřednostním spolehlivé hráče oproti hvězdám na papíře a raději budu hrát s partou nadšenců o záchranu, než na sílu honit špičku.“ V nejvyšší soutěži se představí i pětice nových týmů, které mohou být pro některé neznámou, ne však pro Večeřu. „Postupující týmy znám velmi dobře, a to jako soupeře díky rezervě, která působí v 2. lize. Dle mého názoru bude nejvyšší soutěž kromě absolutní špičky velmi vyrovnaná.“
 
S rozsáhlou obměnou kádru se v minulém roce muselo vypořádat i Sport Centrum Srbská. Na papíře velmi silný tým, který měl dlouhodobě problémy s docházkou, se musel definitivně obejít bez brněnských reprezentantů Selingera, Zezuly, Kršáka a Mezníka, jenž přestoupil do Vyššího principu. Nový vedoucí mužstva a další opora – Dominik Moučka – tak musel na jaře hodně experimentovat. Avšak poradil si, když přivedl nové hráče, které v letní přestávce následovaly další podpisy, s kterými má Moučka jednoduchý cíl. „Hlavně se chceme scházet v kvalitní sestavě. Pokud se to podaří, chtěli bychom zaútočit na bednu.“ Moučka také ocenil vyšší počet týmů v lize: „Za mě určitě čím více týmů, tím lépe. Hodnotit kvalitu nováčků si ale netroufnu.“
 
Předsezónní cíl loni splnilo KMK Dynamo Brno, kterému se podařilo 1. ligu zachránit, navíc ani nemuselo do baráže. Že s jídlem roste chuť, to potvrdila slova Patrika Krempaského. „Loňská sezóna pro nás byla po mnoha letech návratem do 1. ligy. Po úvodních špatných výkonech se tým aklimatizoval a zvykl si na kvalitu nejvyšší soutěže, čímž se dostavily výsledky. V nové sezóně už se nebudeme soustředit na boje o záchranu a náš cíl bude hrát kolem 5. a 6. místa,“ dal najevo Krempaský, že záchranářské boje rozhodně nebudou v KMK Dynamu na pořadu dne. Velké změny v kádru KMK byste přitom hledali marně: „Příchody budou nejspíš minimální a ochody nemáme žádné, někteří hráči jen museli pozastavit činnost, protože nebudou v Brně,“ přiblížil na závěr Krempaský, s jakým kádrem bude Dynamo bojovat o naplnění předsezónního cíle.
 
Další loňský nováček, The Reds, neprožil lehkou sezónu, za kterou se ještě ohlédl Patrik Cyprian. „Sezóna byla náročná. Po podzimu jsme byli zklamaní, že jsme byli úplně poslední, na jaře se nám naštěstí podařilo vyhrát pár zápasů a nejvyšší soutěž udržet, což byl náš předsezónní cíl.“ Nyní už The Reds míří výše: „Postoupilo dost týmů z 2. ligy, takže předpokládáme, že by zápasy mohly být vyrovnanější. Cílem je vyhnout se bojům o záchranu a skončit ve středu tabulky, rádi bychom také přetavili dobré výkony proti top týmům v bodový zisk,“ nastínil Cyprian, s čím by v The Reds byli spokojení. A co k tomu povede? „Rádi bychom přivedli nové posily, aby byl kádr širší. Doufám, že získáme dva nebo tři hráče,“ uzavřel Cyprian.
 
Prvním postoupivším se stal vítěz 2. ligy – FC Poutník 1552. Jeho prezident Michal Pavlíček má k nejvyšší soutěži respekt, zároveň se na ni ale hodně těší. „Jsme na 1. ligu hodně zvědaví, hlavně na nové soupeře. Chceme si v nejvyšší soutěži zvyknout, hrát důstojnou roli a rozhodně se zachránit,“ nastínil Pavlíček plány jeho klubu. A kde že vidí mezi 1. a 2. ligou největší rozdíly? „CZ Spieler, BKMK, Vyšší princip, Cordoba 06 a Srbská. To je pět zásadních rozdílů, kterým bude velmi těžké čelit.“ K tomu mají pomoci i nové posily, který dres Poutníka obléknou. „Podařilo se nám získat Pavla Svobodu z The Reds. Zároveň jsme navázali spolupráci s druholigovými Estudiantes, odkud nám formou střídavých startů bude pomáhat Tomáš Bělehrádek. Jinak ale věřím klukům, kteří si 1. ligu vykopali,“ dodal Pavlíček.
 
Stříbrné medaile si z minulé sezóny 2. ligy odnesly FC DM Podlahy. Jejich hráč Jaromír Krejčí ví, že kvalita soupeřů, nasazení i rychlost hry budou na vyšší úrovni, přesto „Podlaháři“ žádné posilování neplánují. „Máme stejný kádr, s kterým jsme postoupili. Základní cíl je udržet se v 1. lize, jako nováček snad ani jiné ambice nemůžeme mít,“ nastínil Krejčí plány Podlah. Těm hraje do karet vysoký počet nováčků, s kterými se Podlahy utkávaly v loňských sezónách. „Určitě pro nás bude výhodou fakt, že z 2. ligy postoupilo více týmů, které známe a víme, co od nich očekávat,“ poukázal Krejčí na zápasy s týmy, které budou pro Podlahy klíčové.
 
Dalším nováčkem jsou loni v 2. lize bronzoví CZ People. Jak je patrno z úst jejich prezidenta Tomáše Pekaře, v týmu panuje velké natěšení do bojů mezi elitou. Žádný konkrétní cíl přitom CZ People nemají. „Jdeme si 1. ligu hlavně užít. Těšíme se na měření sil mezi nejlepšími v Brně. Díky tomu, že postoupilo hodně druholigových týmů, bude soutěž vyrovnaná a záležet bude na každém bodu,“ nabídl svůj pohled Pekař. A kde podle něj budou nějvětší rozdíly mezi 1. a 2. ligou? „Rozhodně v kvalitě všech týmů. V 2. lize bylo pár týmů s ně úplně vysokou kvalitou. V 1. lize bude naopak pár týmů vysoce převyšujících ostatní. Pokusíme se v zápasech s nimi překvapit,“ přidal Pekař tajné přání, ke kterému má pomoct i malé rozšíření kádru. „Obranné řady posílil David Macura, který se přistěhoval z Jeseníku. Dále řešíme příchody Pepy Valy z Colgatu, který se rozpadl. Jinak ale sestava zůstane nezměněná,“ uzavřel Pekař.
 
UniStars loni skončili v 2. lize na pátém místě, ze všech nováčků však mají s nejvyšší soutěží paradoxně nejvíce zkušeností. To díky už zaniklé Nedece Brno, v jejímž dresu 1. ligu brázdili bratři Tinkovi, Urban nebo Šmída. Jinak jde stále o tým původně formovaný pro univerzitní ligu, v kterém nadále figurují tradiční opory. Právě ve studentských týmech lovili UniStars i letos, neboť posílili o Blažíčka s Žákem z Agrostroje, dále Balčiráka z RBSS a Chalaně z The Invincibles.
 
Posledním nováčkem jsou Mediální mrchy, loni šestý tým 2. ligy. Prezident Mrch Jaroslav Kára přiblížil, co nakonec rozhodlo o účasti jeho celku mezi elitou. „Neměli jsme možnost zůstat v 2. lize, proto jsme raději přijali postup výš než pád do nejnižší ligy.“ Změny v kádru byste u Mediálních mrch hledali marně, stávající kádr se tak bude muset poprat s vysokou kvalitou prvoligových týmů, což si Kára dobře uvědomuje. „Očekáváme velmi náročnou konfrontaci s týmy, které mají v kádrech i české reprezentanty. Náš cíl bude neuříznout si ostudu a radovat se z několika vítězství. Ctíme přitom pravidlo, že vyšší soutěž si zahrají kluci, kteří dosud hráli 2. ligu,“ nastínil Kára situaci v týmu Mediálních mrch.

- Martin Chroust, Kryštof Severa - 

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382