BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
26.08.2019 - 14:45René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 115 x

Brno startuje cestu za obhajobou titulu doma proti Olomouci

Brno – S touhou po obhajobě titulu, ale bez kapitána vyrazí do nové sezony Superligy malého fotbalu Brno. Vítěz loňského ročníku přišel minimálně pro podzimní část o zraněného Tomáše Pospiše. Novou sezonu zahájí Brno na domácím hřišti Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem v pondělí od osmi hodin večer, kdy přivítá Olomouc.
 
Pospiš si zranil koleno a v září ho čeká operace. „Minimálně půlroční neúčast našeho kapitána je velká ztráta. V loňském ročníku byl nejenom druhý nejlepší střelec Superligy, ale hlavně srdcař a motivátor, který dokázal burcovat naše mužstvo za titulem. Vážné zranění a operace kolena, kterou má naplánovanou na začátek září, ho bohužel vyřadila i z možnosti porvat se o účast na mistrovství světa v Austrálii,“ lituje brněnský kouč Zdeněk Táborský.
 
Brno ovšem představí několik nových či staronových tváří. Užší kádr doplnil zkušený obránce Lukáš Matyska, který má bronzovou medaili z mistrovství Evropy 2014 v Černé Hoře. „Další noví hráči jsou z klubu Vyšší princip, který v loňské sezoně obsadil v brněnské 1. MAXI-TIP lize vynikající druhé místo, a to Martin Chroust a nejlepší střelec soutěže Dominik Havlín. Dále jsem oslovil talentované mladíky Pavla Nováka a Štefana Gažiho,“ jmenuje Táborský.
 
V páté sezoně celostátní soutěže se rozhodne, zda se na čele dlouhodobé statistiky osamostatní Praha či Brno. „Vzhledem k dosavadním vítězům Superligy, kdy jsme společně s Prahou získali každý dva tituly, chceme hrát opět v popředí tabulky a pokud se vše sejde, pokusíme se o získání třetího. Samozřejmě to bude velmi těžké, protože udělat hattrick má jistě v plánu i Praha a další mužstva chtějí pro sebe urvat první titul,“ uvědomuje si brněnský trenér.
 
Olomouc v nadcházejícím ročníku hodlá vylepšit osmou příčku. „Do sezony chceme vstoupit minimálně podobně, jako jsme skončili tu poslední, se stabilizovanějším kádrem a chutí hrát zodpovědnější fotbal celá utkání,“ říká hanácký manažer Tomáš Zeman.
 
Olomouc také představí nové tváře. „Chceme dát šanci všem, kteří v malém fotbale na Olomoucku ukazují pravidelně svou kvalitu,“ doplňuje Zeman, jenž očekává atraktivní ročník. „O tom napověděly i úvodní duely. Brno, Praha, Blanensko budou jistě opět silné výběry. I když třeba absence Koudelky s Krškou mohou Blanensku trochu sezonu zkomplikovat,“ připomíná.
 
Táborský očekává další posun úrovně Superligy malého fotbalu. „Mužstva jsou konsolidovaná, mají svoji hru, svoji tvář, takže očekávám, že až do závěrečných bojů bude soutěž vyrovnaná,“ povídá brněnský trenér.
 
Brno doma s Olomoucí zakončilo minulou sezonu, po triumfu 7:1 slavilo titul. „O zisk tří bodů se pokusíme i v pondělním utkání. Věřím, že jsme na soupeře dobře připravení, kromě vydařené závěrečné s oslavou titulu, která se ale uskutečnila z časových důvodů až na konci července a lze ji tak spíš považovat za zahájenou, jsme měli v srpnu dva tréninky a sehráli kvalitní přípravné utkání s brněnským klubem BKMK Topshoes.cz, který jsme porazili 7:4,“ informuje Táborský.
 
Hanáci chtějí obhájci titulu vzdorovat. „S Brnem jsem loňskou sezonu ukončili a zápas dlouhou dobu z naší strany nebyl špatný. Letos s ním začínáme v předehrávce šestého kola podzimní části. Víme, co od Brna můžeme čekat, a chceme se na to důkladně připravit,“ dodává Zeman.

Foto: Lukáš Maštera
 
- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382