29.06.2019 - 15:11René Pazdera
Zobrazeno: 98 x

Baráž o 4. ligu: Moravia Brno dvakrát porazila TJ BARAN a vystřídá ho v lize

Mezi 4. a 5. ligou dojde k výměně týmů. BARAN totiž barážový dvojzápas nezastihl v herní pohodě a naopak Moravia předvedla kvalitní výkony, které jí přinesly dvě vítězství a poměrně pohodlný postup o soutěž víš.

1. zápas:
Moravia předvedla skvělý vstup do zápasu, v kterém si vytvářela jednu šanci za druhou. Tu první měl Gvizd, který se vydal za dlouhým autem a prolétl kolem všech bránících hráčů do samostatného úniku, ten však zakončil střelou nad. Vzápětí Gvizd prostrčil míč Tomovovi, jenž se taktéž zjevil sám před domácím gólmanem Musilem, ten si ale připsal důležitý zákrok. Jenže hráči BARANu se ani v dalších minutách nepoučili a znovu nechali soupeře najít vysunutého Tomova. Ten se otočil s míčem, místo střely našel ještě lépe postaveného Krovinu, jehož přízemní střela rozvlnila síť - 0:1. Jen o minutu později pohotově vypálil Kováč, a byť musel pohotově zasáhl a míč vyrazil, dorážející Gvizd poslal dorážku mezi přední tyčí a brankářem do sítě a bylo to 0:2. Hororový začátek pro domácí přitom stále pokračoval, naopak hráči Moravie si snad lepší start do baráže nemohli přát. Za další minutu totiž Krovina prošel jako nůž máslem mezi několika protivníky, přihrál Tomovovi a ten nadvakrát překonal Musila - 0:3. Právě Krovina pak mohl v samostatném úniku přidat čtvrtý gól, míč ale tentokrát poslal vedle. Brančíkovu ránu z dálky zase vytáhl na roh Musil a pak už bylo živo i na opačné straně. Nejprve se do hostující obrany vřítil Silný, jeho tečovaná rna levačkou ale orazítkovala pouze tyč. Poté si BARAN vykoledoval faul a kopal se přímý kop z poměrně velké dálky. Míč si nachystal Silný, a byť neposlal po zemi nijak svižnou ránu, ta si našla cestu až za záda Valouška a bylo to 1:3. Vrátit Moravii tříbrankové vedení mohl Brančík, jeho téměř dokonalá střela z otočky ale jenom lízla břevno a skončila v zámezí. Přesněji si na opačné straně vedl Silný, Valoušek ale jeho pokus vyrazil a stejně dopadla i akce, kterou zakončoval ránou Mejzlík.

Po změně stran si první šanci vypracovali hráči BARANu, konkrétně aktivní Silný. Ten si navedl míč do otevřené obrany a slibně vypálil, Valoušek byl ale pozorný a dobrým zákrokem střelu vyrazil. Na polovině hřiště zase získal míč hostující Gvizd a rázem běžel sám na Musila, ten ale vytáhl hodně důležitý zákrok. Místo tří branek tak BARAN stále ztrácel dvě a za další minutu už jen jednu. To si totiž Silný znovu nachystal míč za hranicí pokutového území k přímému kopu, znovu vyslal přízemní střelu, která prošla děravou zdí do sítě a bylo to 2:3. Jenže uběhlo pět minut a Moravia měla dvoubrankové vedení zpátky. Rychlonohý Gvizd totiž vyvezl míč od vlastní brány a vysunul Tomova, který sám proti Musilovi nezpanikařil a ještě vrátil míč sprintujícímu Gvizdovi, jenž dorážkou do prázdné brány zvýšil na 2:4. Ještě lépe mohlo být pro hosty po aktivním napadání Tomova, jenž o míč obral posledního obránce, gólman Musil ale Tomovovo zakončení zneškodnil a poskakující míč poté odklidil vracející se Mejzlík. Neúspěšný byl Tomov i po Gvizdově přistrčení z rozehrávky přímého kopu a ani další šance už hosté ke gólům nedotáhli. Bez úspěchu dopadly i rýsující se příležitosti domácích, a tak BARAN musel na úvod série skousnout dvoubrankovou porážku.

TJ BARAN - Moravia Brno 2:4 (1:3)
21. a 35. Silný, 5. Krovina, 6. a 41. Gvizd, 7. Tomov
Sestava domácích: Musil - Mejzlík, Kabrhel, Klobáska (C), Silná, Grabec, Rubeš, Kobela
Sestava hostí: Valoušek - Mikolášek (C), Neupauer, Tomov, Krovina, Kováč, Brančík, Gvizd

2. zápas
Stejně jako v pondělí, také v úterý předvedla Moravia skvělý vstup do zápasu. Psala se sedmá minuta a za dlouhým autem z vlastní poloviny se vidal Tomov, jenž přesprintoval všechny bránící hráče a přízemním zakončením překonal Musila - 1:0. V desáté minutě se podél levé postranní čáry prohnal Krovina až před hostujícího brankáře, místo střely však ještě našel ideálně postaveného Brančíka, který zakončoval do odkryté brány - 2:0. Moravia pak měla i další šance, navýšit vedení se jí ale do konce poločasu nepodařilo.

Také po změně stran se na další změnu skóre dlouho čekalo, když ale přišla, šlo o parádní akci. Domácí trojice Brančík - Gvizd - Tomov dokonale rozebrala hostující obranu, a byť brankář Musil dělal co mohl, na zakončení Tomova k tyči nedosáhl a Moravia vedením 3:0 mířila o soutěž výš. Tečku za úspěšným barážovým dvojzápasem nakonec udělal v poslední minutě Gvizd, jenž si vyměnil míč se spoluhráčem, oklamal brankáře a pohodlným zakončením do prázdné uzavřel na konečných 4:0.

Moravia Brno - TJ BARAN 4:0 (2:0)
7. Aliwi (vlastní), 12. Geschwandtner, 47. Tomov, 60. Gvizd
Sestava domácích: Valoušek - Mikolášek (C), Tomov, Krovina, Gvizd, Kováč, Geschwandtner, Brančík
Sestava hostí: Musil - Mejzlík, Kabrhel, Klobáska (C), Silný, Aliwi, Kobela, Rubeš, Grabec, Závodský