27.06.2019 - 22:39René Pazdera
Zobrazeno: 239 x

Baráž o 2. ligu: Béčko The Reds slaví, k postupu přes Los Arbitros mu stačily dvě remízy

Hned první skončená barážová série nenaplnila papírové předpoklady a mezi 2. DIGAMMA Brno ligou a 3. Viridis Investment ligou dojde k další výměně týmů. To proto, že Los Arbitros vlastně celou sérii dotahovali vedení soupeře a přesto, že se jim to v obou zápasech povedlo, pomohlo rezervě The Reds k postupu při dvou remízách pravidlo o více vstřelených brankách na soupeřově hřišti.

1. zápas:
První barážový zápas mohl hned na samotném začátku přinést kuriózní branku. Marinč nakopl míč z poloviny hřiště směr hostující brána a gólman Hamřík roztaženýma rukama kontroloval domnělý let do zámezí, místo toho ale míč zazvonil na tyčku a pořádně vystrašil hostující hráče. Ti se ale rychle oklepali a s přibývajícími minutami to byli oni, kdo byl nebezpečnějším mužstvem. První velkou šanci The Reds měl na svědomí důrazný Záchej, který na středu hřiště získal míč a tvrdou přízemní ránou otestoval pozornost Brezániho, domácí gólman ale pohotovým rozklekem střelu vykopl. Uběhla pouhá minuta a aktivní Záchej znovu vybojoval míč, tentokrát na vlastní polovině. Okamžitě se s ním ale vydal do brejku, přenesl jej ke kopačkám Arma, jenž byl nejenže úplně sám za hranicí vápna, navíc přízemní střelou překonal Brézániho a The Reds vedli – 0:1. Ospalí „Arbitři“ se do šancí dostávali těžko a Hamřík zůstával dlouho bez práce. Až Marinčův dalekonosný nástřel pro něj znovu znamenal nebezpečí, hostující gólman jej ale tentokrát pro jistotu vyrazil nad břevno. Z rohu se domácí neprosadili, a tak museli znovu bránit. Zejména Záchej totiž i nadále hýřil pohybem a nebál se zaútočit do stažené obrany. Tak jako v 20. minutě, Záchejův výpad zakončený střelou z levé strany však dokázal Brezáni vyrazit na roh. Ten rozehrával právě Záchej a o míč si hlasitě řekl Weinstein, nabíhající od půlky hřiště. Záchej tak míč naservíroval zcela ideálně do běhu Weinsteinovi, ten jej placírkou uklidil k tyči a Reds vedli už 0:2. Navíc moc nechybělo, aby přidali i třetí branku, Záchejova dělovka ale prolétla těsně nad břevnem. Když už se zdálo, že si hosté v poklidu přenesou dvoubrankové vedení do druhé půle, přišly velké šance „Arbitrů.“ Hlavním aktérem byl Kocman hlídkující v pokutovém území, kterému nejprve adresoval míč Psota, Kocmanovo zakončení z otočky ale reflexivním zákrokem zneškodnil Hamřík. Za další minutu to byl pro změnu Pluháček, kdo naservíroval míč do vápna Kocmanovi, avšak ten, ač zcela sám, znovu nechal vyniknout pohotového Hamříka. I tak měl Kocman třetí šanci, z dorážky zbývalo dostat míč za záda ležícího gólmana, jenže Kocman rozezvučel pouze tyč, a tak měli Los Arbitros po změně stran co napravovat.

Přesto v druhé půli jako první zahrozili hosté, za obranou osamocený Pacek ale ani nadvakrát nedostal míč za Brezániho. Pak už přebrali aktivitu “Arbitři” a v 35. minutě se mohli radovat ze snížení. Marinč hledal na vápně Modera, ten ale na míč nedosáhl, z druhé vlny nabíhající Pluháček už však přízemní střelou překonal Hamříka a bylo to 1:2. Hned vzápětí se zablokovaná přihrávka odrazila před nohy Psoty, který vystřelil z pořádné dálky, Hamřík však měl co dělat, aby míč letící do šibenice vytáhl na roh. Z něj domácí neudeřili, dlouho nákop od brány The Reds naopak mohl znamenat pojišťující branku. Vyběhnutý Brezáni totiž škobrtl a nechal míč za sebou, Pacek však velkou šanci zahodil, když netrefil opuštěnou bránu. Za další minutu už se ale hosté mohli radovat, neboť Pacek vhodil aut na hranici vápna Záchejovi, jenž se prosadil před dva obránce a hlavou dostal míč za záda Brezániho - 1:3. O rychlé snížení se mohl postarat Ryba, kterému nabil Pluháček, Rybova svižná rána ale prolétla těsně vedle. Na kontaktní branku si tak “Arbitři” museli počkat do 41. minutě, v které Marinč vystihl hostující rozehru a svůj výlet středem hřiště zakončil přízemní střelou bodlem, která zapadla za Hamříka - 2:3. Los Arbitros v tu chvíli byli jasně lepší a The Reds převážně bránili zatažení kolem vlastního vápna. Domácí to navíc zkoušeli i s vysunutým Brezánim, a právě tento risk se jim vyplatil čtvrt hodiny před koncem. Brezáni totiž napřáhl z pravé strany, míč díky teči obránce Weinsteina zapadl za záda bezmocného Hamříka a začínalo se od nuly - 3:3. “Arbitři” přitom pokračovali v aktivitě a nebáli se pokračovat s vysunutým gólmanem, další střely ale tentokrát do brány nemířili. Poslední možnost měl z přímého kopu zpoza vápna Marinč, jeho technický obstřel však prolétl nad horním růžkem a další změnu skóre neznamenal.

Los Arbitros – The Reds „B“ 3:3 (0:2)
35. Pluháček, 41. Marinč, 45. Brezáni - 11. Arm, 21. Weinstein, 37. Záchej
Sestava domácích: Brezáni – Moder (C), Ryba, Kocman, Rodina, Psota, Pluháček, Řezník, Bodeček, Marinč
Sestava hostí: Hamřík – Weinstein (C), Novotný, Arm, Pacek, Záchej, Crha

2. zápas:
Robert Opatřil (The Reds „B“): Nastoupili jsme pouze s jedním hráčem na střídání do zápasu s tím, že si jdeme prostě zahrát a užít si to. Nakonec jsme v první půlce dali gól na 1:0 a vyhlídky na druhou ligu začaly mít reálné obrysy. Gól byl víceméně šťastný, protože odražený balon od gólmana jsem dorazil o tyčku do prázdné brány. V první půli měli šance spíše hosté a my jsme hrozili z brejků. Před koncem poločasu také zaslouženě vyrovnali, když si „Pluhy“ seběhl na prudkou přihrávku před bránu a tečoval míč mimo dosah gólmana. Poločas tak skončil 1:1, což byl pro nás stále postupový výsledek. Ve druhé půlce nás soupeř zatlačil a měl víc ze hry. Čím míň bylo času, tím víc měli šancí. Trefili spojnici, měli nebezpečné hlavičky mířící naštěstí těsně vedle, přímák z vápna a nakonec si málem dal vlastní gól kapitán Dess. My jsme toho moc dopředu neměli a snažili se spíš soustředit na obranu. Nakonec jsme nerozhodné skóre se štěstím udrželi a kvůli většímu počtu vstřelených branek venku postoupili.

The Reds „B“ – Los Arbitros 1:1 (1:1)