14.12.2018 - 10:05René Pazdera
Zobrazeno: 148 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Dopijem a pudem půlmistrem 3. ligy, v prvních dvou ligách jsme vyzpovídali vybrané hráče, aby zhodnotili podzimní část

Také 3. STAROBRNO Univerzitní liga ulehla do zimního spánku poté, co byly v posledním listopadovém týdnu sehrány zbývající utkání. Rozhodovaly o tom, kdo se stane pomyslným půlmistrem soutěže a rozuzlení přinesl až vůbec poslední zápas podzimní části. Zuby si přitom brousily hned čtyři celky, z nichž měla nejlepší výchozí pozici Tykadla. Jenže ta tíhu okamžiku nezvládla. Naopak až třetí v pořadí – Dopijem a pudem, zvládli obě utkání vítězně a vyšvihli se na úplný vrchol tabulky.

Dohrávka 7. kola

Tykadla – Goal Diggers 1:2 (1:0)
10. Fireš – 32. Balcárek, 46. Szotkowski
Na Tykadla čekal zdánlivě jednoduchý úkol a proti sedmým Goal Diggers se po deseti minutách dostala do vedení. Nejtěsnější vedení přetrvalo i do druhé půle, ta ale nakoenc přinesla Tykadlům hodně nepříjemné okamžiky. Nejprve se totiž parádně do horního růžku trefil z přímého kopu Balacárek a čtyři minuty před koncem se do stejného místa trefil také Szotkowski. Tykadla odpověď nenašla, a při pomyšlení na titul půlmistra mohla doufat v málo pravděpodobná zaváhání svých soupeřů. Goal Diggers si upevnili sedmé místo tabulky.
Sestřih z utkání:

8. kolo

FC Cokoliv – Lover Boyz FC 0:7 (0:4)
3., 20. a 30. Ondráček, 15., 19. a 38. Krumpholc, 32. Kelar
Také čtvrtí Lover Boyz mohli v koutku duše pomýšlet na titul podzimního šampiona, jejich šance ale byly hodně teoretické. I tak Lover Boyz neponechali nic náhodě a doslova si s předposledními FC Cokoliv pohráli jako kočka s myší. Výrazně jim k tomu dopomohli tříbrankoví Ondráček s Krumpholcem, jak se později ukázalo, ani tato kanonáda Lover Boyz posun v tabulce nepřinesla a ti tak skončí čtvrtí.

Dopijem a pudem – Patriots Brno 2:1 (1:1)
12. Fandl, 35. Grůza – 23. Saučuk
Už před tímto zápasem bylo všechno jasné. Dopijem a pudem měli situaci ve svých rukách a v případě, že by zvládli toto utkání a následně i dohrávku, stali by se podzimním mistrem. Patriots však byli soupeřem víc než nepříjemným a jejich 6. místo bylo zapříčiněné zpackaným vstupem do sezóny. Predikce se naplnily a utkání přineslo hodně tuhý boj. Jako první se prosadili domácí zásluhou Fandla, tři minuty před koncem poločasu ale bylo srovnáno po trefě Saučuka. Po změně stran nakonec všechno rozhodla jediná branka. Postaral se o ni domácí Grůza, díky němuž Dopijem a pudem zvládli první důležitý krok v cestě za titulem.

Ad-hoc – Tykadla 0:5 (0:1)
2. a 45. Hánl, 35. Papaj, 47. a 50. Düreš
Byť Tykadla na nejvyšší příčku dosáhnout nemohla, ve hře stále byla stříbrná pozice. Domácí do zápasu s posledními Ad-hoc vstoupili nejlepším možným způsobem a už po dvou minutách vedli, zbylé minuty první půle ale další branku nepřinesly. Ještě v 35. minutě Tykadla vedla nejtěsnějším rozdílem, v závěrečné čtvrt hodině ale přece jen přidala další čtyři branky a potvrdila roli favorita. Po výhře 5:0 si Tykadla spravila chuť a čekala, jak dopadne zápas Herthy Zevlín.

Boca Juniors – Stredoslováci 1:2 (1:0)
18. Těžký – 42. Böhmer, 47. Mozola
Hodně za očekáváním na podzim zůstala Boca Juniors a ze svého stínu nevytoupila ani v posledním zápase. Po první půli přitom vedla zásluhou Těžkého, pátí Stredoslováci ale předvedli skvělý finiš. Nejprve v 42. minutě srovnal ránou pod břevno Böhmer, aby v 47. minutě Stredoslováci předvedli pěkný ťukes až do kuchyně, který zakončil Mozola. Stredoslováci si díky třem bodům upevnili pátou příčku, Boca Juniors přezimuje až osmá.

Hertha Zevlín - Goal Diggers 7:1 (2:0)
4. Petřkovský, 28. Černý, 35. Jakeš, 45. Kundrát, 49. a 50. Horák, 50. Zuzaňák
Hertha Zevlín veděla, že v případě vítězství neskončí hůře než druhá. Zároveň museli její hráči myslet na to, že Goal Diggers už před pár dny rozbili myšlenky jednoho favorita na pozimní titul. Avšak historie se tentokrát neopakovala, a to zejména proto, že Hertha Zevlín znovu ukázala, kdo je nejofenzivnějším týmem ligy. Soupeři zasadila sedm branek, inkasovala přitom jedinou, a díky třem bodům se vyšvihla na čelo tabulky. Z něj Herthu mohla sesadit výhra Dopijem a pudem v posledním zápase podzimní části.

Dohrávka 9. kola

Stredoslováci – Dopijem a pudem 1:4 (0:1)
49. Fúdor - 17. a 37. Alexa, 34. a 38. Malyjurek
Stredoslováci měli jistotu pátého místa, naopak Dopijem a pudem čekal velký zápas. Před ním byli Dopijem a pudem třetí, avšak po závěrečném hvizdu už mohli pořádně slavit. Díky sedmé výhře za sebou, pod kterou se největší měrou podepsali dvougóloví Alexa s Malyjurkem, se Dopijem a pudem vyšvihli do čela 3. STAROBRNO Univerzitní ligy a stali se jejím podzimním šampionem.

Rozhovor se zástupcem týmu 1. STAROBRNO Univerzitní ligy

Petr Kolík (FC Protest)
Jak bys v krátkosti zhodnotil Vaše představení v podzimní části, po které Vám patří 5. místo? Nepomýšleli jste na víc?
"Určitě jsme pomýšleli na víc. Přeci jen jsme šli do ligy jako druhý nejvýše nasazený tým. Našim předsezónním cílem bylo pokusit se bojovat o medailová umístění. Pokud bych měl naše 5. místo po podzimu zhodnotit, hodnotil bych ho asi jako spravedlivé, protože jsme ze sedmi zápasů prohráli čtyřikrát, a to právě s týmy, které jsou v tabulce nad námi. Naopak jsme porazili ty, kteří jsou v tabulce za námi."

Poprvé jste bodovali až v 4. kole, kde byl kámen úrazu v prvním třech zápasech?
"Řekl bych, že to bude především tím, že nedáváme góly. Nemůžeme se spolehnout na nějakého gólového tahouna, kterými byli v posledních dvou sezónách zejména Petr Antl a David Kučera. První jmenovaný odehrál jen jeden zápas a druhý, tuším, jen o zápas více. Takže bych řekl, že největší deficit cítím v té gólové produktivitě, protože v žádném zápase jsme nebyli vyloženě horším týmem, bohužel ale bez gólů vyhrávat nejde."

Dokázal bys na podzimní části najít nějaká pozitiva?
"Asi to, co jsem zmínil v předchozí odpovědi. Nemyslím si, že jsme v nějakém zápase vyloženě herně propadli. Hrajeme dobře, jedná se o velmi vyrovnané zápasy, kde rozhodují góly, které zatím (s výjimkou posledního zápasu) nedáváme."

Na čelo ztrácíte deset bodů, na třetí místo bodů pět. S čím budete do druhé půlky sezóny vstupovat? Vidíš jako reálné bojovat o medaile?
"Tak určitě! Jak jsem zmínil, nemyslím si, že hrajeme špatně. Když zabereme a začneme bodovat i s týmy nad námi, určitá šance tam alespoň na 3. místo je. Třeba se nám podaří posilnit o nějakého střelce, nebo začnou chodit kluci, které jsem zmiňoval. Navíc si myslím, že každý tým může porazit každého, takže nám můžou k lepšímu umístění pomoci i výsledky soupeřů. Aktuálním hlavním cílem, který jsme si nově určili v průběhu sezóny, je udržet se v 1. lize."

Univerzitní liga před letošní sezónou prošla razantní změnou v systému soutěže, jak ji po půl roce hodnotíš?
"No, změnu hodnotím převážně pozitivně. Splňuje očekávání, že zápasy minimálně v 1. lize jsou na vysoké úrovni, jelikož proti sobě hrají převážně nejlepší týmy posledních sezón, které UL ještě hrají. Jediné, co mi občas chybí, je nějaký ten odpočinkový zápas, těch se v první lize tolik nenajde. Všechny týmy jsou dobré a chtějí zápas vyhrát. Podle toho k zápasům musíte také přistupovat a hrát neustále naplno."

Rozhovor se zástupcem 2. STAROBRNO Univerzitní ligy

Robert Opatřil (FC Premrhané talenty)
Jak hodnotíš podzimní část sezóny? Jste po ní první, počítali jste s tím, že by se Vám něco podobného mohlo podařit?
"Hodnocení je samozřejmě pozitivní, protože jsme na prvním místě s pěkným nåskokem. Pred sezonou jsme si řekli, že bysme se mohli umístit do první trojky."

Jako jediní jste v soutěži neprohráli, co byla Vaše nejsilnější zbraň, díky které se Vám tolik dařilo?
"Asi týmová souhra a to, že jsme zbytečně neprohrávali zápasy, což se nám dříve stávalo."

Který zápas byl na podzim nějtěžší, kdo Vám dal nejvíc zabrat?
"Určítě s Valašskými dřeváky. Zaprvé kvůli jejich zbytečně tvrdé, nefotbalové hře a zadruhé byl zápas ovlivněn velmi špatnými výroky rozhodčího."

"Dobře je, že se týmy srovnaly a hrají se vyrovnanější zápasy. Co se týče změny ve formě klasické soutěže bez play off, tak by to bylo lepší zhodnotit až po celé sezóně."