BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
03.11.2018 - 21:46René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 184 x

Boskovice uvidí zápas podzimu. Blanensko v boji o čelo vyzve Brno

Boskovice – Jihomoravské derby v Superlize malého fotbalu nikdy nepostrádá náboj. Jenže v sedmém kole aktuálního ročníku celostátní soutěže půjde o mnohem víc než jen o vládu v regionu. Pivovar Černá Hora Blanensko v neděli od šesti hodin večer vyzve Brno v boskovickém areálu Červená zahrada v souboji o první místo v tabulce.
 
Ani jedno mužstvo dosud neprohrálo. Blanensko vede o tři body před Brnem, které má však ještě utkání k dobru. „Na zápas se těším samozřejmě já i celé mužstvo. Hraje se o první místo v tabulce a navíc je Blanensko regionálně náš nejbližší soupeř, utkání považujeme za derby. Většina hráčů se mezi sebou dobře zná, nastupují spolu nebo proti sobě v zápasech velkého fotbalu. Na hřišti bude mít derby určitě náboj,“ přibližuje brněnský kouč Zdeněk Táborský.
 
Domácí trenér to vnímá stejně. „Samozřejmě se na takový duel těšíme. Bude to velice vyrovnané a kvalitní utkání. Věříme, že dopadne v náš prospěch,“ prohlašuje blanenský stratég Petr Dolníček.
 
V Boskovicích se tradičně schází početná divácká kulisa, které jistě navštíví také střetnutí podzimu. „Jsme rádi, že chodí tolik diváků a věříme, že v utkání o mistra podzimu nás opět přijde podpořit co nejvíc fanoušků,“ přeje si Dolníček.
 
Průměrně chodí na blanenské duely tři stovky diváků. „Doufám v co největší diváckou návštěvu, těší mě, že je o malý fotbal v tomto regionu takový divácký zájem a je paráda si před plnou tribunou zahrát. Jen škoda, že čas utkání koliduje s televizním zápasem Sparta – Slavia,“ podotýká Táborský.
 
Blanensko v letošním ročníku jasně ukazuje, jak to myslí s útokem na historicky první superligovou medaili. „Blanensko má dobře poskládaný a velmi kvalitní tým. Dosavadní neporazitelnost přisuzuji tomu, že se mužstvo i vedení soutěži koncepčně věnují,“ uvažuje brněnský trenér.
 
Dolníčkova družina v minulém střetnutí porazila 7:4 Pardubice, druhý celek loňského ročníku. „Byl to nejtěžší zápas v sezoně. Pardubice hrály velice dobře, utkání jsme rozhodli až v posledních deseti minutách,“ připomíná blanenský kouč.
 
Brno táhnou především čerství evropští šampioni Patrik Levčík s Davidem Preslem nebo loňský vicemistr Evropy Bohumír Doubravský. „Utkání bude velice těžké, rozhodne každá sebemenší chyba. K vítězství povede týmový duch, semknutost celého družstva a touha vyhrát,“ má jasno Dolníček.
 
Blanensko zase zdobí postrach všech superligových obran, tandem světových šampionů i mistrů Evropy Ondřej Paděra, Jan Koudelka, kterým servíruje míče dvorní nahrávač David Krška. „Trojici doplňují další dobří hráči. Pokud chceme uspět, musíme podat kvalitní, kolektivní výkon a pokusit se utkání odehrát podle vlastních not,“ tuší Táborský.
 
Foto: Petr Nečas
 
- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382