03.11.2018 - 21:34René Pazdera
Zobrazeno: 137 x

STAROBRNO Univerzitní liga: Agrostroj kraluje 1. lize, v 2. a 3. lize došlo ke změně na čele

4. kolo STAROBRNO Univerzitní ligy je minulostí. V nejvyšší soutěži zůstalo všechno při starém a Agrostroj nadále pokračuje bez ztráty jediného bodu, opačný problém naopak řeší poslední Gottwaldoff. Čelo 2. ligy je zatím nejvyrovnanější, první čtyři týmy jsou naskládány v rozmezí pouhých tří bodů, přičemž na nejvyšší příčku se posunuli Valašští dřeváci. Také v 3. lize došlo ke změně vedoucího celku, Tykadlům k tomu ale výrazně dopomohla vítězná předehrávka. Stoprocentní přitom jako jediná zůstává Hertha Zevlín.

1. STAROBRNO Univerzitní liga

Agrostroj – Gottwaldoff 2:0 (1:0)
3. a 43. Šandera
Souboj prvního s posledním odstartoval 4. kolo nejvyšší univerzitní soutěže. K překvapení nedošlo, a tak Agrostroj, který vloni získal stříbrné medaile, letos zůstává nadále stoprocentní. Leckdo přitom čekal vyšší brankový rozdíl, Agrostroji však stačila jedna branka v každém poločase. O oba góly se postaral Jan Šandera, jenž tak svému týmu vystřelil čtvrtou výhru a Gottwaldoff nechal přibitý na dně tabulky s nulou na bodovém kontě.

FC Protest – FK Tatran Kedluben 2:1 (1:1)
14. Sedláček, 33. Ostratický – 10. Kotík
Druhým týmem, který měl před aktuálním kolem nula bodů, byl FC Protest. Tatran Kedluben byl naopak druhý, tentokrát se ale papírové předpoklady nenaplnily. Byť se Tatran dostal po deseti minutách do vedení, hned za další čtyři minuty bylo srovnáno. Po změně stran už byla k vidění jediná trefa, kterou Ostratický rozhodl o prvním sezónním vítězství Protestu. Tatran Kedluben naopak podruhé v řadě padl a nenavázal tak na dobrý vstup do sezóny.

Tak určitě – RBSS 1:2 (0:0)
37. Šilon – 27. Kutaj, 36. Balčirák
První půle tohoto zápasu branku nepřinesla, hned z kraje poločasu druhého ale poslal Kutaj do vedení RBSS. To zdvojnásobil Balčirák, Tak určitě ale okamžitě přispěchalo s kontaktní brankou. Tu vyrovnávácí už ale vstřelit nedokázalo, a tak si RBSS připsalo druhou výhru a přeskočilo v tabulce svého soupeře, aktuálně je třetí.

The Invincibles – Sparta 7:3 (4:2)
3. a 23. Beko, 13. Burda, 19., 33. a 53. Chalaň, 47. Cesnárik – 21. Makeš, 25. Savčinský, 35. Zvolánek Michal
Na úvod sezóny schytali The Invincibles pořádný debakl od Agrostroje, od té chvílé však naskočili na vítěznou vlnu, z které neustoupili ani tentokrát. V nejofenzivnějším utkání kola vedli Invincibles po devatenácti minutách o tři branky, a byť Sparta dokázala korigovat a v poločase byl stav 4:2, po změně stran domácí dalšími třemi góly rozhodli o třetím vítězství v řadě a udržení se na druhém místě tabulky. Sparta, které nepomohla ani branka nejlepšího ligového střelce Michala Zvolánka, zůstává se čtyřmi body šestá.

2. STAROBRNO Univerzitní liga

Valašští dřeváci – Pobrežie liehoviny 6:1 (2:0)
1. Hruška, 17. Procházka, 34. Maňák, 38. Nerád, 42. Mičík, 48. Palyza – 46. Selecký
Valašští dřeváci zůstávají jedním ze dvou týmů v 2. lize, které doposud nepohrály. Tentokrát navíc Dřeváci k jedné remíze přidali třetí výhru, vstříc které vykročili už v 1. minutě brankou Hrušky, jenž nastoupil poprvé v sezóně. Definitivní zlom v utkání nastal po změně stran, kdy se domácí dostali až do vedení 5:0. Pobrežie liehoviny se zmohlo na jedinou odpověď v podobě gólu Seleckého, poslední slovo však měli Dřeváci, kterým úspěšný střelec Palyza stvrdil vítězství 6:1 a posun na první místo v tabulce.

Pozdní sběr – Paralympiakos 0:3 (0:0)
27. a 46. Sláma, 36. Rousek
Také Pozdní sběr před tímto kolem nepoznal hořkost prohry, ba co víc, díky dobrému skóre se vyhříval na úplném čele tabulky. Jenže nyní už je všechno jinak, neboť třetí Paralympiakos zvládl na jedničku vzájemný souboj, sám se posunul na stříbrnou příčku a Pozdní sběr spadl až na čtvrtou. V první půli branka nepadla žádná, po změně stran ale stačily Slámovi dvě minuty, aby vstřelil první, a jak se později ukázalo, i vítěznou branku utkání. Sláma se v závěru trefil ještě jednou, mezi jeho trefy se navíc vklínil také Rousek, a tak Paralympiakos vyhrál 3:0.

FC Premrhané talenty – FK Bez nás nezačnou 2:0 (1:0)
24. Cyprian, 45. Mojto
Také Premrhané talenty letos ještě neprohrály, vinou dvou ztrát za remízy ale byly čtvrté. Do zápasu s FK Bez nás nezačnou, posledním týmem tabulky, vstupovaly Talenty v roli favorita, kterou také dokázaly naplnit. Na každý poločas si domácí schovali po jedné brance, když bezgólový stav ukončil minutu před koncem první půle Cyprian. Pět minut před koncem druhé přidal pojistku Mojto a Premrhané talenty se po výhře 2:0 posunuly na bronzovou pozici. FK Bez nás nezačnou naopak padli i počtvrté a s nulou na kontě zůstávají poslední.

Drtiči – Lazio fakultas bylo odloženo na 6.11.

3. STAROBRNO Univerzitní liga

Goal Diggers – Lover Boyz FC 2:4 (1:4)
16. a 27. Nováček – 10. Boraň, 23. a 25. Ondráček, 25. Bílek
Goal Diggers nenavázali na vítězství z minulého kola, Lover Boyz se naopak po předchozí remíze vrátili na vítěznou vlnu a stále nepoznali hořkost prohry. O osudu duelu rozhodl závěr první půle, kdy do té doby nerozhodný stav 1:1 zvrátili Lover Boyz na svoji stranu třemi brankami během dvou minut. I díky tomu jsou třetí, v těsném kontaktu s čelem tabulky. Goal Diggers alespoň v uplynulém týdnu zvládli předehrávku proti Ad-hoc a jsou pátí.

Ad-hoc – FC Cokoliv 2:2 (1:1)
15. a 40. Magera – 17. Novotný, 30. Botoněk
Souboj dvou týmů krčících se bez bodu na spodku tabulky přinesl vyrovnaný průběh. Jako první se mezi střelce zapsal domácí Magera, jenže hostující Novotný velmi rychle srovnal. Po změně stran se do vedení dostalo FC Cokoliv zásluhou Botoňka, nicméně Magera svou druhou brankou v utkání rozhodl o dělbě bodů. Ta znamenala pro oba celky vůbec první bod sezóny.

Tykadla – Patriots Brno 4:2 (2:1)
7. Zelman, 20. Hánl, 35. Novák, 45. Fireš – 10. Hrdlička, 36. Pospíšil
Tykadla byla proti posledním Patriots jasným favoritem. Vstříc papírovým předpokladům vykročila vedoucí brankou z kopačky Zelmana, avšak Patrioti rychle srovnali zásluhou Hrdličky. Když už to v 35. minutě vypadalo, že Tykadla brankou na 3:1 definitivně odrazila odpor soupeře, Patrioti hned za minutu snížila znovu na rozdíl jediného bodu. Přesto si Tykadla vítězství vzít nenechala, naopak Fireš přidal pojišťující branku na 4:2, což v kombinaci s vítěznou předehrávkou s Boca Juniors znamená jediné. Tykadla stále neprohrála a díky zápasu k dobru se vyšvihla na vedoucí příčku tabulky.

Hertha Zevlín – Stredoslováci 4:0 (3:0)
6. Sovák, 19. Jakeš, 20. Horák, 45. Zuzuňák
Právě Hertha Zevlín musela přepustit místo na čele i přesto, že proti Stredoslovákům nepřipustila zaváhání a zvítězila přesvědčivě 4:0. Vstříc čtvrtému vítězství ze čtyř zápasů Hertha vstoupila rázně už od začátku, a když po první půli vedla 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. Hertha je nyní druhá, stále však jako jediná neztratila ani bod a díky deficitu jednoho utkání má všechno ve svých rukách. Stredoslováci se propadli na šesté místo.

Boca Juniors – Dopijem a pudem 3:4 (2:3)
14. Kovář, 15. Chovan, 47. Cwik – 7. Novák, 12. Grůza, 16. Fandl, 40. Měchura
Boca Juniors neprožila úspěšný týden. Zatímco do sezóny Boca vstoupila dvěma výhrami, před týdnem poprvé klopýtla a svůj bodový půst nyní prodloužila hned o dva zápasy. Nejprve nestačila na Dopijem a pudem, kteří se naopak pozvolna rozjíždějí a připsali si druhou výhru v řadě. Dopijem a pudem se rychle dostali do vedení 2:0, Boca však dvěma zásahy během dvou minut srovnala. Stejně rychlá ale byla odpověď hostí, které poslal znovu do vedení Fandl. Po změně stran bylo k vidění po jednom gólu na každé straně a Dopijem a pudem si tak připsali těsnou výhru 4:3. Posunuli se tak už na čtvrtou příčku, naopak Boca Juniors se propadla až na sedmou i díky nezvládnuté předehrávce s Tykadly.