19.10.2018 - 14:03René Pazdera
Zobrazeno: 214 x

Druhé kolo STAROBRNO Univerzitní ligy je za námi a přineslo mnoho zajímavého

V uplynulém týdnu bylo odehráno 2. kolo 1. až 3. STAROBRNO Univerzitní ligy. Ve všech skupinách zůstaly některé týmy stoprocentní a některé zase nadále bez bodu, pojďme se tedy podívat, jak univerzitní celky sezónu rozehrály.

1. STAROBRNO Univerzitní liga:

Tak určitě – FK Tatran Kedluben 1:3 (0:0)
47. Drštka – 33., 35. a 50. Kelbler
Souboj týmů, které dokázaly v prvním kole zvítězit, přinesl opatrný první poločas. Skončil bez branek, po změně stran už ale byly k vidění také góly. První dva padly po chybách v obraně Tak určitě, které shodně potrestal Kelbler. Tatran Kedluben vedl 2:0 a na řadě byli domácí, kterým se podařilo snížit po ideálně vyřešeném brejku. Závěrečnou snahu o srovnání ale odmítl opět Kelbler, jenž završil hattrick a podtrhl vítězství 3:1, díky kterému zůstává Tatran Kedluben stoprocentní.
Sestřih z utkání:

The Invincibles – RBSS 2:1 (2:1)
4. Beko, 12. Cesnárik – 24. Bartek
V dalším utkání měli The Invincibles co napravovat, v 1. kole totiž vysoko prohráli. Naopak RBSS mohlo přidat druhou výhru, jenže utkání se mu příliš nepovedlo. Všechny branky padly už v prvním poločase, ve kterém se The Invincibles dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Beka s Cesnárikem. RBSS snížili po dalekonosné ráně Bartka, další útočné snahy ale vyšly naprázdno i proto, že výtečný výkon podal brankář Zálešák. I díky němu tak The Invincibles mohli oslavit první vítězství v sezóně.

Agrostroj – FC Protest 3:2 (1:0)
10. Hájek, 47. Šandera, 49. Žák – 31. a 46. Petržela
Napínavou bitvu až do samotného konce přinesl souboj Agrostroje s Protestem. Po první půli držel Agrostroj nejtěsnější vedení, po změně stran se ale Protestu podařilo skóre otočit zásluhou dvougólového Petržely. Jenže do vítězného konce utkání nedotáhli, neboť se Agrostroj nadechl k povedenému závěru a v posledních čtyřech minutách skóre dvěma brankami otočil. Výhra 3:2 znamená, že Agrostroj zůstává stoprocentní, naopak Protest si na první body musí počkat.

Sparta – Gottwaldoff 7:1 (2:0)
8. Makeš, 22., 41. a 48. Zvolánek Michal, 29. a 35. Savčinský, 34. Zvolánek Marek – 42. Kostelník
Utkání Sparty s Gottwaldoffem přineslo souboj týmů, které v prvním kole poznaly hořkost prohry. A zatímco Sparta předchozí zaváhání napravila, Gottwaldoff zůstává bez bodu na posledním místě tabulky. Přitom Gottwaldoff nezačal vůbec špatně, jenže z mnoha šancí gól nedal, a naopak se trefila Sparta. Do poločasu pak přidala ještě jednu branku a po změně stran spustila gólový uragán, když si dalšími pěti brankami vystřílela vysokou výhru 7:1.

2. STAROBRNO Univerzitní liga:

Valašští dřeváci – Paralympiakos 2:0 (1:0)
7. Nerád, 49. Holeňa
Jediným stoprocentním týmem v 2. STAROBRNO Univerzitní lize zůstávají Valašští dřeváci, Paralympiakos naopak nenavázal na vítězství z úvodního kola. Dřeváci si na každou půlku hry schovali jednu branku, utkání přitom bylo hodně napínavé až do samotného konce. Paralympiakos se totiž tlačil ke srovnání i s vysunutým brankářem, překonat domácího fantóma v rukavicích se mu ale nepodařilo. Naopak střelou přes celé hřiště do opuštěné svatyně Valašští dřeváci definitivně rozhodli o vítězství 2:0 a třech bodech.

Pozdní sběr – FK Bez nás nezačnou 5:1 (1:0)
6. a 42. Fránek, 28. Sedláček, 31. Svoboda, 35. Půček – 36. Hutař

Po prvním poločase držel Pozdní sběr nejtěsnější vedení, po změně stran ale začal pálit ostrými a definitivně zlomil odpor bez střídání hrajícího soupeře. Pozdní sběr přidal k remíze z prvního kola také první výhru, FK Bez nás nezačnou si naopak připsali druhou porážku a jsou usazeni na chvostu tabulky.

Drtiči – FC Premrhané talenty 2:5 (2:3)
13 a 18. Stuchlík – 5. a 21. Chrvala, 17. Luterán, 29. Suchánek, 50. Mojto
Drtiči dokázali v první půli dvakrát dotáhnout jednobrankovou ztrátu na soupeře, když se v obou případech zapsal mezi střelce Petr Stuchlík. Premrhané talenty se však ještě do konce poločasu dokázali potřetí dostat do vedení, a to už nepustili. Po změně stran navíc přidali další dvě branky a připsali si první vítězství sezóny – 5:2. Drtiči naopak podruhé prohráli a jsou předposlední.

Pobrežie liehoviny – Lazio fakultas bylo odloženo na 15.11.

3. STAROBRNO Univerzitní liga:

Ad-hoc – Boca Juniors 2:5 (0:3)
34. a 44. Hradil – 3., 12. a 42. Těžký, 20. Matoušek, 27. Kovář
Boca Juniors navázali na vítězství z prvního kola, když k vítězství nad Ad-hoc a druhým třem bodům mířili od úvodních minut. V poločase pak vedla Boca už 3:0, a byť po změně stran dokázali domácí dvakrát snížit zásluhou Hradila, nejenom hattrick Filipa Těžkého dopomohl k výhře Bocy Juniors 5:2.

Tykadla – FC Cokoliv 4:1 (3:0)
2., 22. a 49. Hánl, 4. Zachar – 35. Minář
Také Tykadla si připsala druhé vítězství, na které zadělala zejména povedeným úvodem. Stačily čtyři minuty hry a Tykadla vedla už o dvě branky. Když navíc do poločasu přidala třetí branku, bylo prakticky rozhodnuto. Po změně stran se FC Cokoliv podařilo snížit zásluhou Mináře, poslední slovo si ale vzal domácí Hánl, který zkompletoval hattrick a uzavřel na konečných 4:1. FC Cokoliv si připsali druhou prohru.

Goal Diggers – Dopijem a pudem 2:2 (0:2)
35. Jurečka, 41. Nováček – 2. Novák, 20. Pololáník
Když se hned v 2. minutě trefil ránou z přímého kopu z poloviny hřiště Novák a v 20. minutě na něj navázal Pololáník, vypadalo to, že Dopijem a pudem směřují k prvnímu vítězství sezóny. Jenže Goal Diggers se nevzdali a po změně stran dokázali srovnat. Nejprve využili riskantní hry hostů s vysunutým brankářem a poslali míč do opuštěné svatyně, na konečných 2:2 pak srovnal Nováček povedenou ránou z voleje. Oba týmy si tak připsaly první bod do tabulky.

Hertha Zevlín – Patriots Brno 10:2 (5:0)
3., 19. a 40. Horák, 4. a 44. Gilar, 11. a 32. Holub, 18., 46. a 47. Jakeš – 42. Lidmila, 48. Pospíšil
Stačily dva zápasy a Hertha Zevlín, nováček Univerzitní ligy, se okamžitě zařadila mezi uchazeče na postup o patro výš. Brzké vedení 2:0 po čtyřech minutách zajistily výstavní dělovky Horáka s Gilarem. Střelný prach pak Zevlínu nezvlhl ani nadále, rozhodnuto bylo už v poločase při vedení 5:0. Také po změně stran Hertha rozvlnila síť hned pětkrát, do vínku přispěli i Patrioti, kteří však zásluhou Lidmily s Pospíšilem pouze mírnili debakl. Hertha Zevlín si připsala druhou výhru a je v čele tabulky, Patriots Brno jsou naopak se dvěma porážkami na jejím konci.

Stredoslováci – Lover Boyz FC 1:2 (1:2)
Souboj dvou týmů, které v prvním kole vyhrály, měl napínavý a nakonec i vyhrocený průběh. Do vedení se jako první dostali Lover Boyz, Stredoslováci však dokázali srovnat. Minutu před koncem poločasu se ale Lover Boyz dostali podruhé do vedení, které nakonec uhájili až do závěrečného hvizdu. Utkání skoupé na branky, naopak hodně bohaté na karty. Sedm žlutých a dvě červené karty, obě pro Stredoslováky, okořenily tento zápas, po kterém zůstávají Lover Boyz stoprocentní.