16.10.2018 - 14:15René Pazdera
Zobrazeno: 315 x

STAROBRNO Univerzitní liga odstartovala

V minulém týdnu odstartoval nový ročník STAROBRNO Univerzitní ligy. Od nynější sezóny je liga plně pod správou BSMK, což přineslo řadu novinek. Jistě tou největší je zrušení závěrečného play-off a rozdělení přihlášených týmů do lig podle výkonnosti. Počet přihlášených týmů se nakonec zastavil na čísle 26. Vznikly celkově tři ligy (1. - 3. liga), v kterých bude postupový a sestupový systém, stejně jako tomu je v mužských soutěžích. Od tohoto systému si slibujeme mnohem větší vyrovnanost jednotlivých zápasů, zároveň díky postupům a sestupům bude stále o co hrát až do konce sezóny. V tomto článku se krátce zaměříme na utkání prvního kola jednotlivých lig a nejinak tomu bude i v následujících týdnech.

1. STAROBRNO Univerzitní liga:

Agrostroj - The Invincibles 6:0 (3:0)
11. Novotný, 15. Laštovička, 16. Hájek, 31. Dacer, 40. Žák, 47. Šandera
Úvodní klání nejvyšší soutěže nabídl souboj týmů Agrostroj a The Invicibles, ve kterém možná až překvapivě jasně zvítězili prvně jmenovaní 6:0. Branky si Agrostroj rozdělil rovnoměrně do obou poločasů, zajímavostí je přitom fakt, že se trefilo šest různých hráčů.

FC Protest - Tak určitě 1:5 (0:0)
45. Kolík - 28. a 39. Švec, 35., 40. a 42. Šilon

Další zápas přinesl souboj Protestu s Tak určitě. První poločas byl na góly skoupý, po změně stran se ale strhla gólová lavina, která přinesla překvapivě vysokou porážku Protestu. Tak určitě po změně stran nastřílelo hned pět branek, o které se největší měrou zasloužil třígólový Šilon, za FC Protest pouze korigoval Kolík.

Gottwaldoff - RBSS 0:2 (0:1)
7. a 41. Gvizd
Na rozdíl od předchozích utkání nebyl souboj mezi Gottwaldoffem a RBSS tak bohatý na góly. Oba poločasy však přinesly naprosto totožný výsledek. O vše podstatné se postaral hostující Gviezd, který se dokázal jednou trefit v každém poločase a výrazně se tak zasloužil o výhru RBSS 2:0.

FK Tatran Kedluben - Sparta 5:2 (2:0)
15. a 26. Dedič, 34. Dobrovolný, 42. Zejda, 49. vlastní Sterčo - 30. Savčinský, 45. Zvolánek
Úvodní kolo nejvyšší soutěže uzavřel zápas mezi Tatranem Kedluben a Spartou, po kterém se mohli radovat hráči domácího Tatranu. Ti se už v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení zásluhou dvougólového Dediče, a byť se Spartě podařilo po změně stran snížit, Kedluben rychle odpověděl další dvojicí branek. Sparta i podruhé korigovala a v závěru dokonce dostala soupeře pod tlak, Kedluben si ale vítězství vzít nenechal a po zásluze si připsal tři body za vítězství 5:2.

2. STAROBRNO Univerzitní liga:

FC Premrhané talenty - Pozdní sběr 2:2 (2:0)
15. Cyprian, 24. Chrvala - 48. Fránek, 57. Beránek

Utkání prvního kola dvou již tradičních celků Univerzitní ligy, kteří budou jistě usilovat o postup do první ligy. Tak se dalo nazvat toto klání mezi těmito týmy. Vstup do zápasu lépe vyšel Premrhaným talentům, kteří v prvním poločase dominovali a dvě své šance proměnili. Po zásluze tak po trefách Cypriana a Chrvaly v první půli vedli 2:0. Ve druhém poločase už tým Premrhaných talentů další gól nepřidal. Naopak, dvě branky inkasoval, když se nejprve trefil Fránek a pár minut před koncem Beránek. Utkání tak skončilo remízou 2:2 a oba týmy si na úvod připsaly shodně po jednom bodu.
Sestřih z utkání:

Drtiči - Valašští dřeváci 1:2 (0:2)
45. Andrýsek - 16. Holeňa, 19. Procházka

Utkání dvou celků, kteří loni ve svých skupinách obsadili shodně 5. místo, naznačovalo, že se bude jednat o vyrovnaný zápas. Mírným favoritem byl v tomto klání tým Drtičů, kterým jen těsně unikl postup do Play-off. Tuto předpověď ale Drtiči nenaplnili, jelikož po prvním poločase prohrávali již o dvě branky, když se nejprve za Valašské dřeváky trefil v 15. minutě Radek Holeňa a tři minuty na to Robert Procházka. Ve druhém poločase jen v závěru tým Drtičů korigoval skóre na 1:2 zásluhou Romana Andrýska. Valašští dřeváci si tak připsali první tři body po výhře 2:1.
Sestřih z utkání: :

Lazio fakultas - Paralympiakos 0:2 (0:1)
15. Mikla, 40. Peňáz

Další klání celků, které se loni umístily na stejné pozici ve své skupině. Oba týmy končily sezónu na šestém místě a také s podobným ziskem bodů. Nedalo se tak jednoznačně určit, kdo bude v tomto utkání favoritem. Kdybychom se na favorita měli dívat pohledem čísel, týmu Paralympiakos se přeci jen více dařilo střelecky, což se o Lazio fakultas říci nedá
(55 vstřelených branek proti 26 v 16 utkáních je vcelku citelný rozdíl). Tuto predikci Paralympiakos potvrdil, když se v obou poločasech prosadil po jedné brance. V první půli vstřelil branku Patrik Mikla a ve druhém poločase rozvlnil síť Zdeněk Peňáz. Tým Lazio fakultas vyšel v zápase střelecky naprázdno a Paralympiakos si tak došel k vítězství 2:0.

FK Bez nás nezačnou - Pobrežie liehoviny 1:2 (0:2)
35. Boháč - 21. Nosek, 25. Marčiš
V tomto utkání druhé ligy se proti sobě postavily týmy, které spolu měly možnost hrát naposledy v sezóně 2016/2017. Tehdy spolu nastupovali ve stejné skupině. První jmenovaný se tenkrát v základní skupině umístil na druhé pozici a Pobřeží hned o místo za nimi na pozici třetí. V loňské sezóně univerzitní ligy však Pobřeží liehoviny chybělo a FK Bez nás nezačnou nepotvrdilo čtvrté místo z předloňského play-off, ve své loňské skupině navíc skončilo až na sedmé pozici. Proto bylo těžké předpovídat, jak si týmy v tomto zápase povedou. Zápas se hrál v první půli dlouho bez branek a změna skóre nastala až v 21. minutě, kdy se trefil za Pobřežie Nosek. V poslední minutě pak navýšil vedení na dvoubrankový rozdíl Šimon Marčiš. Ve druhém poločase tým FK Bez nás nezačnou snížil v 35. minutě na 1:2, když se prosadil Petr Boháč. Zbytek utkání se nesl ve vyhrocené atmosféře, kterou korunovala červená karta pro kapitána hostů Martina Fuliera minutu před koncem. Ani to už neměnilo nic na tom, že Pobřežie liehoviny zvítězilo 2:1 a oslavilo tak svůj návrat do Univerzitní ligy.

3. STAROBRNO Univerzitní liga:

Lover Boyz FC - Patriots Brno 2:0 (2:0)
9. Boraň, 14. Ondráček

Utkání nováčka soutěže Lover boyz FC proti Patriots Brno rozhodl domácí tým již v prvním poločase, v kterém se nejprve v 9. minutě trefil Tomáš Boraň a ve 14. minutě navýšil na dvoubrankové vedení Tomáš Ondráček. Ve druhém poločase již branka nepadla a zápas tak skončil premiérovým vítězstvím nováčka 2:0.

Ad-hoc - Hertha Zevlín 0:4 (0:2)
2. a 26.  Holub, 23. Gilar, 34. vlastní Böhm

Zápas mezi celkem Ad-hoc a nováčkem Herthou Zevlín přinesl výsledek ukazující, že Hertha bude mít jistě ambice na to postoupit o ligu výše poté, co soupeře porazila 4:0, když v obou poločasech dala po dvou brankách. Nejprve se ve druhé minutě trefil Holub a dvě minuty před koncem prvního poločasu rozvlnil síť Gilar. Ve druhém poločase se hned z kraje zápasu prosadil opět Vojtěch Holub a čtvrtou branku si Lover boyz zasadili sami zásluhou Šimona Böhma.

Boca Juniors - Goal Diggers 2:0 (0:0)
38. Těžký, 42. Kovář

První poločas mezi celky Boca Juniors a nováčkem soutěže Goal Diggers gól nepřinesl. Ve druhém dějství byl úspěšnější celek Boca Juniors, za který se v 38. minutě trefil Těžký a čtyři minuty po něm i Kovář. Celek Boca Juniors tak vítězstvím 2:0 potvrdil, že bude jistě hrát o vrchní příčky.

Dopijem a pudem - Tykadla 0:1 (0:0)
35. Nývlt

Souboj dvou úplných nováčků STAROBRNO Univerzitní ligy rozhodl jediný gól. Poté co první poločas skončil bez branek, se ve druhé půli trefil Josef Nývlt a jeho tým Tykadla tak mohl slavit jubilejní výhru v Univerzitní lize.

FC Cokoliv - Stredoslováci 2:6 (1:4)
20. a 33. Hons - 8. Mozola, 10. a 11. Šiandor, 22. vlastní Petráš, 31. Bröhmer, 49. Bronda

Utkání mezi týmy FC Cokoliv a Stredoslováků zcela vybočoval finálním skóre, neboť padlo dohromady osm branek! Svou dominanci od samého začátku potvrzoval tým Stredoslováků, když v 11. minutě vedl již 3:0 zásluhou Mozola a dvougólového Šiandora. Následně
v 20. minutě tým FC Cokoliv zásluhou Davida Honse snížil na 1:3, ale dvě minuty na to si jejich hráč Josef Petráš vstřelil vlastní branku a díky tomu hosté vedli opět o tři branky. Ve druhém poločase se skóre měnilo ve 31. minutě, kdy dalším gólem navyšoval vedení Stredoslováků Richard Böhmer - 1:5. FC Cokoliv se podařilo záhy odpovědět díky druhé brance kapitána týmu Davida Honse. To však bylo od jeho celku vše, naopak minutu před koncem ještě upravil skóre zápasu Bronda na finálních 2:6 ve prospěch Stredoslováků.