BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
15.10.2018 - 18:14René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 142 x

Brno chce prodloužit vítěznou sérii proti Pardubicím, které loni neporazilo

Brno - V loňském ročníku Superligy malého fotbalu zvítězily Pardubice v obou vzájemných duelech s Brnem, což rozhodlo v konečném pořadí o tom, že Východočeši přeskočili Jihomoravany a v tabulce skončili druzí. V úvodním střetnutí nového ročníku se potkají v úterý od půl deváté večer v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem v Brně.

V minulém roce Pardubice zvítězily v obou duelech 6:2. „U nás je to stále stejné. Vše zakládáme na týmovém výkonu. Víme, že některé celky mají větší herní kvalitu, ale ne vždy to stačí k bodovému vyjádření. Tak to bylo i minulý rok v zápasech s Brnem. Myslím si, že tento rok to hráči Brna vzali z jiné strany, a proto tento zápas nebude jednoduchý,“ uvědomuje si pardubický trenér Miroslav Kaluža.

Za pravdu mu dává i pohled na tabulku, kde se Brno nachází bez ztráty bodu na druhé příčce za Blanenskem, které odehrálo o utkání víc. „Oproti loňské sezoně se výrazně zvýšila účast kvalitních hráčů na našich utkáních, a v tom vidím výrazný posun. V minulém roce jsme do Pardubic jeli s úplným torzem a neměli šanci bodovat. V domácí odvetě hrály Pardubice výborně a v televizním utkání nás jasně přehrály. To je již minulost, teď se hraje nová sezona. Čeká nás kvalitní soupeř, chceme však pokračovat ve vítězné šňůře,“ burcuje brněnský trenér Zdeněk Táborský.

V předchozím kole jeho svěřenci dokonce zdolali pražského obhájce titulu na jeho hřišti 4:2. „Výhra v Praze je pro nás velmi cenná. Podali jsme bojovný, kvalitní, kolektivní výkon, který nám poprvé od tohoto soupeře na jeho hřišti přinesl tři body,“ připomíná Táborský.

Pardubicím s jednou výhrou a dvěma prohrami zatím patří v tabulce celostátní soutěže šestá pozice. „Zápasy v této sezoně budou o dost vyrovnanější než v té minulé. Rozhodují chybičky v utkáních, které týmy využijí ve svůj prospěch,“ říká Kaluža.

Reprezentační přestávku každý z koučů strávil trochu jinak. „V pauze jsme trénink neměli. Vylosováním to vyšlo tak, že v říjnu hrajeme pouze zápas s Pardubicemi, takže mělo mužstvo po náročném září, kdy jsme v krátkém sledu odehráli čtyři utkání, možnost doléčit zranění a načerpat síly,“ líčí brněnský trenér.

Nechyběl však přímo v pražské hale při mistrovství světa do 21 let v malém fotbale, které česká reprezentace vyhrála. „Z mistrovského titulu jsem měl velkou radost, protože je to další zviditelnění našeho sportu,“ oceňuje Táborský, který měl z výběru v národním dresu útočníka Dominika Moučku.

Nasadí ho i proti Pardubicím? „Jestli Moučis nastoupí v základní sestavě, zatím nevím, na hrotu má velkou konkurenci v dobře hrajících Tomáši Pospišovi a Milanu Klimešovi. V nominaci na Pardubice jsou všichni tři, rozhodnu se až těsně před zápasem podle jejich zdravotního stavu,“ objasňuje brněnský stratég.

Kaluža také nechyběl při světovém šampionátu a jako asistent hlavního trenéra se přímo podílel na zlatém úspěchu. „Titul je třešnička na dortu celé přípravy na tento turnaj. Bylo příjemné být s lidmi, kteří mají nějaký cíl a pro něj udělají vše. Myslím tím celý realizační tým a hráče... V zápasech se k tomu přidali diváci a jak já říkám, štěstí přeje připraveným, těmi jsme byli my. Výsledek je zlaté umístění a nádherné pocity z dobře odvedené práce všech zúčastněných,“ vrací se k úspěchu pardubický kouč.

Mezi jeho svěřenci nechyběl pardubický univerzál Dominik Fejl, který nechybí v nominaci na Brno. Při šampionátu trenér sledoval hlavně exotičtější protivníky. „Zajímal mě styl hry a hráči týmů pro nás neznámé, tedy z Japonska a Kolumbie. Musím říci, že hlavně na hráče Kolumbie bylo radost se koukat,“ uznává Kaluža.

- Jaroslav Kára -

Komentáře

3.lee123 lee123 17/12/2018 04:47
Komentář byl smazán administrátorem!
2.leilei3915 leilei3915 17/11/2018 06:55
Komentář byl smazán administrátorem!
1.chenyingying chenyingying 12/11/2018 04:11
Komentář byl smazán administrátorem!

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382