BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
26.06.2018 - 09:56René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 708 x

Brno vládne Moravě, vyhrálo první klání hráčů do 23 let

Brno - Bez porážky prošel premiérovým turnajem moravských hráčů do 23 let v malém fotbale domácí brněnský výběr. Na hřišti areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem dvakrát zdolal Jihlavu i Blanensko.

Premiérového moravského klání se účastnili pouze hráči ročníku narození 1995 a mladší, turnaj posloužil také jako studijní materiál pro trenéry české reprezentace v malém fotbale do 21 let, kterou v říjnu čeká mistrovství světa. Utkání přímo v Brně sledoval generální manažer národního týmu Petr Brejla a spolu s ním hlavní kouč Zdeněk Parůžek. „Turnaj má určitě budoucnost a svaz by se měl zaměřit na vybudování mládežnické soutěže, kde se hráči připraví pro oblastní výběry i pro juniorskou reprezentaci,“ přiblížil myšlenku jeho vzniku ředitel turnaje Zdeněk Táborský.

Za Brnem obsadila druhou pozici Jihlava, která měla ve svém středu nejlepšího střelce, šestigólového Richarda Svobodu a třetí skončilo Blanensko. „Turnaj jsme zkusili na Moravě, následně může být také v Čechách a na závěr lze třeba formou Final Four hrát o titul mistra České republiky v juniorské kategorii,“ nastínil Táborský, který trénuje Brno také v Superlize malého fotbalu.

Rovněž juniorský brněnský tým vedl už poněkolikáté. „Turnaj byl pro nás vyvrcholení při skládání reprezentace v kategorii do třiadvaceti let. Už v loňském roce mužstvo absolvovalo několik tréninků, sehrálo přípravná utkání proti týmům první brněnské ligy BKMK Werbedesign a Impériu. Při loňském mistrovství Evropy sehrálo přímo v areálu za Lužánkami vítězné utkání proti výběru Blanenska,“ připomněl Táborský.
 
Výsledky turnaje Morava do 23 let:
Brno - Blanensko 2:0. Branky: Moučka, Šperka
Blanensko - Jihlava 1:4. Branky: Minx - R. Svoboda 4
Jihlava - Brno 1:1 (p. k. 2:3). Branky: Zdražil - Moučka
Brno - Blanensko 2:2 (p. k. 2:1). Branky: Bulušek, Tofl - D. Šmerda 2
Blanensko - Jihlava 1:1 (p. k. 3:2). Branky: Minx - R. Svoboda
Jihlava - Brno 3:4. Branky: R. Svoboda, Vlk, Zdražil - Moučka, Bulušek, Leasure, Šeda
 
Pořadí turnaje:
1. Brno - skóre 9:6, 10 bodů
2. Jihlava - skóre 9:7, 5 bodů
3. Blanensko - skóre 4:9, 3 body
 
Nejlepší hráč: Dominik Moučka (Brno)
Nejlepší brankář: Michal Šmerda (Blanensko)
Nejlepší střelec: Richard Svoboda (Jihlava) - 6 branek
 
Brno: David Záleský, Daniel Fruhvirt, Thomas Widder - Stanislav Šeda, Jan Hloch, Philip Leasure, Jan Bulušek, Dominik Moučka, Michal Tofl, Armen Baghdasaryan, Daniel Malůšek, Filip Čermák, Tomáš Šperka. Trenér: Zdeněk Táborský.

Jihlava: Adam Vlk - Michal Mazel, Jan Chramosta, Patrik Svoboda, Patrik Zdražil, Richard Svoboda, Daniel Doležal. Trenér: Ladislav Dinnebier.

Blanensko: Michal Šmerda, Pavel Hrdý - Ladislav Kolář, Lukáš Zápotočný, Tomáš Feik, Ladislav Zápotočný, Vojtěch Tichý, Eduard Jabůrek, Adam Feifer, Jan Minx, Jurij Semčuk, Dominik Šmerda. Trenér: Jiří Blažek.

Rozhodčí: Tomáš Sýkora, Radim Krempaský, Fitim Kačanolli

- Jaroslav Kára -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382