21.06.2018 - 20:11René Pazdera
Zobrazeno: 201 x

Macháč v brance Werbedesingu vynuloval CZ Spieler a bronz patří BKMK

Velice vyhrocený duel sehrál domácí BKMK Werbedesing a hostující CZ Spieler Brno. Domácí dokázali využít svého úvodního tlaku a první poločas vyhráli 2:0. Ve druhé půli měl více ze hry CZ Spieler, ale své převahy využít nedokázal. Naopak v 50. minutě dal poslední ránu hostujícímu celku Stanislav Lerch a rozhodl tak o bronzu pro BKMK.

Otevřít skóre utkání se snažil hned po jeho začátku domácí Stanislav Lerch, jenž se opřel do odraženého míče, ale ten za pomocí Záleského skončil na tyči hostující branky. Z následného rohu mohl překonat brankáře Davida Záleského také Vojtěch Cupák, ale jeho pokus si nenašel cestu za záda fantoma v brance Spieleru. Domácí měli v úvodu zápasu více ze hry a snažili se své herní převahy náležitě využít. Do vyložené šance se hnal Cupák po přiťuknutí od spoluhráče, ale ani tentokrát nedokázal překonat strážce hostující svatyně. Nejblíže jeho překonání byl o chvíli později loňský nejlepší střelec soutěže Stanislav Lerch, ale jeho pokus vytěsnil Záleský špičkou své kopačky na rohový kop. Úvodní branky se tak fanoušci dočkali v 10. minutě, kdy se při rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně Stanislav Lerch a poslal míč za bezmocného Záleského – 1:0.

Srovnat se pokusil tvrdým pokusem David Presl, ale místo branky trefil jen jednoho ze svých protihráčů a rozhodčí Sýkora musel na malý moment utkání přerušit. Na druhé straně nenechal Záleského v klidu Levčík, jenž dostal dostatek prostoru na levém křídle, ale druhou branku přidat nedokázal. Nejlepší střelec soutěže David Presl se pokoušel překonat Macháče i nadále, ale z dobré pozice trefil pouze Macháčovu hruď. Závěr poločasu přinášel velkolepou podívanou, neboť šance střídala šanci, ale oba brankáři své týmy podrželi. Velkou příležitost spálil hostující Klimeš, jenž se dostal až před Macháče, ale ten v těžký moment vyrazil míč na roh. Druhou branku přidal čtyři minuty před koncem poločasu Vojtěch Cupák, jenž z dobré pozice vyslal střílený pas před branku a jeden z bránících hráčů si srazil míč do vlastní sítě – 2:0

Podobně jako vyšel první poločas domácím, tak v tom druhém měli jednoznačně více ze hry hosté. Snížení mohl přinést závar před Macháčovou brankou po akci Presla, ale nikdo z hráčů v zářivě zelených dresech nedokázal poslat míč za záda domácího gólmana. I další akci měl na svědomí David Presl, který se elegantně protáhl po levé straně, ale u bližší tyče nedokázal překonat nadvakrát Macháče. Nejblíže snížení byl Čeněk Cenek ve čtyřicáté minutě, když napřáhl kousek za půlící čárou a svou povedenou ranou orazítkoval tyč za zády Macháče. Dobrý pokus vypustil o malou chvíli později David Presl, ale Macháč dokázal konečky prstů míč vyrazit.

Dobrou pozici pro redukci stavu utkání získal David Macko, když se k němu až nečekaně jednoduše dostal míč na vrchol pokutového území, ale po otočce nedokázal propálit bránící blok u domácí klece. Největší šanci BKMK ve druhé půli spálil Patrik Levčík, jenž dostal pas z levé strany a jeho střelu do prázdné branky dokázal na brankové čáře zastavit Záleský. Patrně klíčový moment utkání nastal v 50. minutě, kdy se do vzájemného souboje na půlící čáře dostali Stanislav Lerch a Milan Klimeš. Rozhodčí Sýkora nechal tento souboj, patrně správně, bez povšimnutí a domácí postupovali vpřed. Míč se z levého křídla dostal na pravé, kde stál Stanislav Lerch a přesnou střelou nedal Záleskému šanci – 3:0. Po vstřelené brance se Milan Klimeš zbytečně jal slova a neadekvátně dal rozhodčímu Sýkorovi najevo, co si myslí. Rozhodčí Sýkora tak neměl jiného řešení, než zvolit udělení červené karty, čímž Spieler přišel o důležitý článek své sestavy. Domácí již své vedení udrželi a zaslouženě si v letošní sezóně 1. MAXI-TIP ligy připisují bronz.

BKMK Werbedesign - CZ Spieler Brno 3:0 (2:0)
10. a 50. Stanislav Lerch, 26. Vojtěch Cupák

Stanislav Lerch (BKMK Werbedesing)
Výhra 3:0 vás posunula na třetí místo. Jste s konečným třetím místem spokojeni?
„Chtěli jsme od letošní sezóny víc. Vzhledem k průběhu ročníku si však myslím, že je to celkem úspěch a jsme za třetí místo rádi. Navíc jsme obhájili ligový pohár, takže si myslím, že nespokojeni být nemůžeme.“
Zápas se Spielerem byl celkem vyhrocený, jak jsi jej vnímal ty?
„Úplně si nemyslím, že by byl nějak zvlášť vyhrocený. Holt se ukázalo, že když někteří hráči soupeře prohrávají, tak to psychicky nezvládají. Ale jak už jsem řekl, nějak strašné to nebylo. Klasický zápas s tvrdšími zákroky, to se u souboje o třetí místo stává.“
Vášně vzbudila zejména tvá druhá branka, kterou neunesl hostující Klimeš a dostal červenou kartu. Jak jsi viděl situaci předcházející tvé brance?
„Ta situace dopadla pro Klimiho nejhůře jak mohla. Myslím si, že kdyby z toho nepadl gól, tak se udrží a červenou kartu nedostane. Každopádně to byla zvláštní a pro rozhodčího těžká situace. Vyhodnotil to tak, že se hrálo dál, tak jsme pokračovali. Klimi to pak přehnal, ale nedivím se mu, byl v těžké situaci.“
Letos ti to oproti loňsku příliš nepadalo, čím si to vysvětluješ?
„Minulá sezóna byla výjimečná. Chodilo nás hodně a nemusel jsem v zápasech tolik bránit. Letos bylo méně zápasů a extrémně kvalitních, takže mám spíše defenzivní úkoly. Nicméně nikdy jsem nebyl úplně střelec, takže si myslím, že 13 gólů je slušný počin. Tímto chci také pogratulovat Preslíkovi (David Presl, pozn. red.) k první trofeji v jeho nabité kariéře.“
Získali jste také ligový pohár, jak hodnotíš vaše počínání v něm?
„Určitě pozitivně. První kola se slabšími soupeři jsou spíše na rozehrání a nacvičení signálů. Od čtvrtfinále to mělo svoji kvalitu a můžu říct, že bylo těžké se dostat do finále a následně jej vyhrát. Zajistili jsme si postup na republiku, což byl jeden z cílů této sezóny.“