20.06.2018 - 18:15René Pazdera
Zobrazeno: 197 x

Nemakej.cz prohrálo s vicemistryněmi z Černé Hory a sezónu tak zakončí nejlépe páté, nejhůře šesté

Předposlední červnový týden rovná se poslední kolo ženské soutěže. O bronzové příčce stále není definitivně rozhodnuto, ale to vůbec nemuselo trápit Seňoritky z Černé Hory, které se již mohou pyšnit titulem vicemistryň. Nováček ligy dokázal dobře prodat své kvality a s náskokem devíti bodů před aktuálně třetím Dynamem tak mohl do dnešního utkání nastupovat s naprostým klidem. S podobnou pohodou, že už vlastně o moc nejde, mohlo zápas odehrát i Nemakej.cz, neboť jeho se boj o třetí místo rovněž netýkal. Minule stříbrné, letos na páté pozici. A kdoví, jestli neklesne níže, poněvadž Srbské se stejným počtem bodů zbývá odehrát ještě jedno utkání. Pokud by dnes, tj. 18. června v 19:30 na hřiště Za Lužánkami zavítala Adéla Kubíčková z KMK Dynama Brno coby divák, její srdce by určitě zaplesalo. Sandra Katrine Dahl vynechává i tento zápas a jelikož Dynamo ještě čekají dva špíly, není nereálné, aby se Kubíčková nakonec neradovala z prvenství v tabulce střelců. Této pocty se jí naposledy dostalo v sezóně 2012/2013.

Oproti jiným dnům dnes panovaly vcelku ideální klimatické podmínky, hráčkám tak nevadilo šlápnout trochu víc do pedálů. Oba celky zahájily svoji padesátiminutovou pouť velice aktivně. Nemakej.cz se od úvodních minut prezentovalo pohlednější hrou než v předešlém duelu s Proklatě dobrými kuřaty, přesto v 5. minutě ani takový pes obranář jako Ilona Matýsková nezabránil prvnímu inkasování. Nemakej.cz přišlo o míč, Hana Ducháčková protáhla krok, natáhla na sebe dvě hráčky a procedila míč před pokutové území na Ivu Stejskalovou, která z první nejprve trefila staronovou gólmanku Petru Švancarovou, od níž se míč odrazil do tyče a poté směrem dovnitř – 0:1. Bránu hostů dnes hájila Monika Žilková a v 6. minutě šla za míčem tak horlivě, až se provinila hraním rukama mimo vymezené území, tudíž sudí nařídil nepřímý volný kop ve prospěch Nemakej.cz. Než se hostující gólmanka stačila vrátit mezi tři tyče a vůbec celá Černá Hora utvořit nějakou defenzivní formaci, Eliška Charvátová na pokyn Matýskové bleskurychle rozehrála do boku tak, aby Matýsková sbíhající zezadu mohla pálit. Fotbaloví bohové však stáli na straně hostů a odpověď na branku Seňoritek z nohou domácích tak zůstala nevykopnuta.

V 8. minutě si Charvátová ještě nějakou dobu sypala popel na hlavu. S Anželikou Kopijevskou si několikrát vyměnily balón, Charvátová si poté seběhla do luxusní pozice, z níž rozhodně mohla vytěžit mnohem více než nastřelení brankářky. Obdobných akcí bylo k vidění na obou stranách nespočet, jezdilo se nahoru dolů a  hra byla zdobená kombinacemi, nad kterými mnohdy zůstával rozum stát, případně se tajil dech. Nicméně góly nepadaly, i když ve 20. minutě se Ducháčková vynasnažila tento půst ukončit. Stejně tak ale vynikla Švancarová, jež proti jejím dvěma pokusům odděleným jen několika vteřinami úspěšně čelila. Nejprve po rohu Seňoritek reflexivně vyrazila její teč a  poradila si, třebaže s obtížemi, protože míč jí vypadnul z rukavic, i s následnou dorážkou. Svůj tým nyní dost podržela, což se mohlo jevit jako povzbuzující do nadcházející druhé půle. Pokud by Nemakej.cz předvádělo stejnou hru jako v první části, mohlo by se dočkat kýžené branky.

Jenže z kraje druhého poločasu se Švancarová musela mít na pozoru. Ve 27. minutě Žaneta Pražanová naprosto přesně svým rozehráním volného přímého kopu našla Nikolu Odehnalovou, jejíž ukázkový stopink míče, pokopnutí do strany a okamžitá střela Švancarovou slušně zaměstnaly. Vydechnout si ještě nemohla, jelikož další výživnou střelou ji počastovala Stejskalová. Na straně druhé musela ve 30. minutě zvýšit koncentraci Žilková, nakonec ale její spoluhráčky odvedly práci za ni. V krátkém časovém sledu se domácí hráčky probojovaly ke  dvěma rohům po předchozích kombinačních akcích. Oba téměř přes kopírák rozehrávala Charvátová a vyhledávala přitom Kopijevskou. Vůbec skoro ve všech závarech před bránou hostů měla prsty právě ona. Nebylo tedy divu, když jí ve 43. minutě Matýsková svým dloubáčkem od rohového praporku opět adresovala balón. K němu sice měla blíž Žilková, ale  nezkrotila ho v náručí a stejně tak se v rozhodující chvíli Kopijevská neudržela na nohou a  spolu s obránkyní se rázem ocitnula na zemi.

O minutu později byly na tahu Seňoritky a i ony ve dvou dokázaly soupeřky vymotat. Ducháčková přepustila Odehnalové, náběhem si požádala o vrácení, ale bohužel si míč moc ukopla, tudíž střelu už nemohla zacílit lépe než do  vyběhnuvší Švancarové. Zhruba minutu a půl před závěrečným hvizdem střídající hráčky Nemakej.cz zjišťovaly u rozhodčího zbývající čas, načež se vyburcovaly k finálnímu tlaku. Švancarová odkopávala od brány směrem k pravé lajně, kde si Charvátová vykrokovala míč, obhodila si sokyni a pasovala Kopijevskou do role možného odčítače dvou bodů Seňoritek, tedy za předpokladu, že by Kopijevská trefila výplň brány a ne půl metru od pravé tyče. Tři body tak logicky zůstaly na straně hostů.

Nemakej.cz bezesporu vylepšilo své renomé. Oproti minulému kolu hrálo více dopředu, nebetonovalo, mezi jejich hrou a tím, co předváděla Černá Hora, bychom tak nalezli pramalé nuance. Pro Seňoritky jedině dobře, v úterý 19. června je totiž čeká dohrávka s KMK Dynamem Brno, na kterou se dnes určitě skvěle připravily, a budou tak mít možnost završit své letošní působení ve vynikajícím světle. Pro Dynamo to navíc bude nesmírně důležité utkání z pohledu adepta na bronz. Ačkoliv se dá předpokládat, že kdyby se Seňoritkami neuspělo, chuť si spraví následující den, tedy ve středu 20. června s Líšní a tím se ročník 2017/2018 stane minulostí.

Nemakej.cz - FC Seňoritky Černá Hora 0:1 (0:1)
5. Stejskalová Iva

Hana Ducháčková (FC Seňoritky Černá Hora)
Do utkání jste vstupovaly s tím, že i v případě prohry máte jisté stříbro. A to vás ještě čeká jedna dohrávka. Jak se vám tedy dnes hrálo?
„Dneska jsme hrály dost špatně, ale na výhru to stačilo.“
Čekaly jste, že byste se hned ve své první sezóně umístily tak vysoko?
„Celkové druhé místo jsme nečekaly, ale je to super pocit hned v první sezóně v brněnské lize skončit na druhém místě.“
Jaké ambice, plány, nápady máte směrem k dalšímu ročníku?
„Ambice jsou jasné, budeme útočit na titul, plány trénovat a zlepšovat se.“
O tom, kdo vás a Kuřata doplní na stupních vítězů, ještě není zcela rozhodnuto. Tvůj tip?