BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
13.06.2018 - 12:13René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 151 x

CZ Spieler si proti Vyššímu principu uchoval naději na umístění na stupních vítězů

Úvod utkání se nesl ve znamení držení balonu a snahy co nejméně kazit. Důsledkem bylo pouze sporadické ohrožení brankářů na obou stranách. Jedinou vážnější šanci si vytvořil Spieler, když Opina poslal střílenou přihrávku na zadní tyč a Prokeš byl na místě doručení přihrávky o půl kroku později. Proto jako blesk z čistého nebe přišla rychlá akce Spieleru po zisku míče. Macko místo střely ještě přiťukl Prokešovi a ten uklízel do odkryté branky – 1:0. Vyšší princip dlouhou čekal na první střelu v utkání, jenže když přišla, stálo to za to. Havlín si narazil s Kabátem a z voleje poslal míč tvrdou ranou za záda Záleského – 1:1. A během pár desítek vteřin mohlo být otočeno. Kraus poslal míč na Kabáta, ten z otočky nepřelstil Záleského, ale dorážku už za záda brankáře Spieleru doručil. Naštěstí pro Spieler ale Presl zastoupil svého kolegu na brankové čáře.Okřídlené „nedáš – dostaneš“ platilo i v tomto zápase. Excelentní přihrávkou za obranu se blýskl Presl a Koudelka si individuálně poradil s Gryčem i obranou a vrátil Spieleru vedení – 2:1. Když už se před brankami něco dělo, byla velká pravděpodobnost, že ve vzduchu visí gól. Tuto tezi potvrdil Kraus, když ho krásným křížným pasem přes celé hřiště našel Havlín a Kraus poslal míč do vzdálenějšího vinglu – 2:2. Brankáři neměli moc práce, a to díky skvěle fungujícím obranám. V jedné nebezpečné situaci se dral do zakončení Koudelka, ale Chroust míč na Gryče nepustil a podobně proti dorážce Koláčného vystoupil Kabát s Krausem. Ke konci poločasu Gryč zahrál rukou sporně na hranici pokutového území a sudí Sýkora nařídil nepřímý volný kop. Spieler standardku sehrál mazaně, Presl s Mackem zamotali svým manévrem hlavu všem na hřišti a gól Presla byl jen logickým vyústěním skvěle vymyšlené herní situace – 3:2.

Na startu druhého poločasu Spieler nepůjčil Vyššímu principu míč. Přesto si první šanci druhé půle vypracovali hosté. Havlín přihrál za záda obránců Krausovi, ale jeho umístěnou placírku Záleský vytěsnil mimo tři tyče. Spieler ale svoji herní převahu zužitkoval. Macko se postavil k volnému přímému kopu a dělovkou prostřelil Gryče na jeho straně branky – 4:2. Zvýšit mohl znovu Macko, ale po dobrém presinku Gryče neprostřelil. Lépe už si vedl Opina, jenž rovněž získal míč a pohotově Gryče prostřelil – 5:2. Korekci skóre měl na kopačce Kraus, když krkolomně, ale přeci jen obešel obránce, ale jeho střela skončila na špičkách prstů Záleského a následně zazvonila i branková konstrukce. Kraus se pak na vlastní polovině nechal přetlačit Koudelkou, ale Gryč jeho střelu zlikvidoval a dorážku Opiny zpacifikoval Chroust. Gryč se blýsknul opět proti Koudelkovi, jehož samotného před brankou oslovil Presl, ale Koudelka nezvládl svůj pokus umístit.Vyšší princip vykouzlil týmovou akci, do které se zapojili všichni hráči. Její koncovku vyčaroval přihrávkou na zadní tyč Kratochvíl, jenže Havlín trestuhodně nezametl míč do prázdné svatyně a nepochopitelně trefil z kroku tyč. Havlín si mohl spravit chuť, když se odhodlal k dalekonosné střele, avšak pamlsek v podobě rozvlněné sítě zastavila znovu tyč. Spieler si i nadále vytvářel šance, ale ostřelování branky Gryče chyběly ostré patrony. Ty dodal až několikátým pokusem Presl. Nutno podotknout, že mu práci výrazně usnadnil Prokeš, který Preslovi předložil odražený míč před prázdnou branku – 6:2. V úplném závěru polevil Spieler v koncentraci. Nejprve Záleský přihrál na otevřený střed přímo do běhu Havlínovi, avšak jeho klička ještě byla úspěšná, jenže ani tentokrát si neporadil se svým největším dnešním nepřítelem, a sice tyčkou Záleského branky. Následoval aut, při kterém se Spieler opět zrovna dvakrát nevyznamenal a Kabát připravil míč Chroustovi, jenž dodal výsledku poslední kosmetickou úpravu – 6:3.
 
CZ Spieler Brno - Vyšší princip 6:3 (3:2)
7. Prokeš, 13. Koudelka, 27. a 56. Presl, 35. Macko, 38. Opina - 10. Havlín, 19. Kraus, 59. Chroust

Martin Chroust (Vyšší princip)
Jak moc byl frustrující začátek druhé půle, do které jste šli po inkasované brance, a soupeř vám dlouhé minuty nepůjčil balon, aniž by v podstatě překročil polovinu hřiště?
"Samozřejmě nebylo příjemné běhat bez balonu, ale dalo se očekávat, že se Spieler nikam nepohrne, protože v první půlce o vedení dvakrát přišel. My jsme to zase nechtěli otevřít zbytečně brzo, a tak to vypadalo, jak to vypadalo."
Byl to váš poslední zápas sezóny, takže je na místě její zhodnocení. Jak se díváš na současnou situaci v první lize a co očekáváš od té příští, kdy se počet účastníků zase rozšíří?
"Nízký počet týmů je samozřejmě problém. Myslím, že nejvyšší soutěž trochu ztratila prestiž i přesto, že v ní zůstaly ty nejlepší týmy a hrály se nejkvalitnější zápasy. Doufám, že se podaří počet týmů navýšit, protože víc než hrát často proti stejným soupeřům, mi vadil nízký počet zápasů."

- Robert Švanda -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382