06.06.2018 - 11:46René Pazdera
Zobrazeno: 218 x

Cordoba sáhla ke gestu fair-play a porazila Srbskou

Zatímco Cordoba se na svůj poslední zápas letošní sezóny sešla v početném složení, Srbská řešila před výkopem personální potíže. Kopačky nakonec musel obout také prezident Trumpeš, i s ním ale Srbské nezbývalo nic jiného, než odehrát utkání v počtu 4+1. Šedesátiminutová přesilovka se ale nekonala, Cordoba totiž přispěchala s pěkným gestem a také ona odehrála utkání ve čtyřech hráčích v poli.

I tak se Cordoba ihned po úvodním hvizdu usadila na útočné polovině a dlouhou kombinací hledala cestu, jak překonat domácí defenzivu. Jenže než se to povedlo, přišla ztráta na polovině hřiště a smrtící brejk Srbské. Mezník s Kuglerem utekli do přečíslení, Mezník vzal zodpovědnost na sebe a přízemní střelou, která s odrazem od obou tyčí skončila v síti, poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté okamžitě kontrovali Malířovým pokusem z levé strany, Balák byl ale na místě a střelu vyrazil. Havel pak narýsoval přesnou uličku na zadní Huňáčkovi, tomu se však míč do odkryté brány poslat nepodařilo, neboť hbitý přesun a skvělý zákrok předvedl Balák. Cordoba i nadále tlačila a přes prostupnou obranu Srbské se dostávala do množství šancí, jenže v zakončení to stále nebylo ono. Až když Huňáček předložil do vápna míč Malířovi, který z první propálil Baláka a srovnal na 1:1, bylo útočné trápení Cordoby u konce. Tvrdou ránu vzápětí vypustil Motyčka, Balák byl ale na zemi včas. To platilo i při další šanci Malíře, neboť Balák, byť vyběhnutý mimo pokutového území, vykryl všechny mezery ve svém postavení a změnu skóre nedopustil. Po delší době se pak musel činit také Večeřa, kterého prověřil pálící Mezník, ten si ale druhou trefu nepřipsal, neboť byl Večeřa na místě.

A tak se dostala poprvé v zápase do vedení Cordoba. Obléhání domácího vápna ukončil Motyčka přesným pasem Malířovi, kterému stačilo správně nastavit nohu, aby překonal bezmocného Baláka – 1:2.  Malíř mohl rychle zkompletovat hattrick, tentokrát si ale tvrdou střelou na Baláka nepřišel. Vzápětí zakončil další přečíslení hostů opět Malíř, ovšem za již překonaným Balákem tentokrát zazvonila tyčka. Navýšení vedení tak přinesl až rychlý brejk Cordoby, při kterém Motyčka předložil míč před prázdnou branku Huňáčkovi, který se nemohl mýlit – 1:3. Také ve zbývajících minutách první půle se hrálo nahoru dolů, šancí ale poněkud ubylo. Přesto se skóre před přestávkou ještě jednou změnilo, to když Cordoba nedotáhla do zdárného konce přečíslení tří na jednoho a do přečíslení vyrazili pro změnu domácí. A když Kugler nabil Mezníkovi, ten přízemní ránou podruhé propálil Večeřu, bylo to 2:3. Pro Srbskou, která přečkala spoustu šancí soupeře, šlo o nadějný poločasový výsledek.

Po změně stran se na větší šance čekalo delší dobu, když už ale přišly, šlo o opravdové tutovky. Tak jako v případě hostující dvojice Huňáček – Malíř, která utekla do přečíslení dvou na jednoho, Huňáček však z bezprostřední blízkosti přestřelil úplně prázdnou branku. Na opačné straně zase unikli obráncům Kubíček s Mezníkem, druhý jmenovaný ale hattrick nezkompletoval, neboť si úspěšný zákrok připsal Večeřa. Ve prospěch hostujícího gólmana skončil i jeho další souboj s Mezníkem, na druhé straně hřiště zase neuspěl Havel v samostatném úniku proti Balákovi. Postupem času se utkání změnilo v den otevřených dveří obou obran, které si se svou prací těžkou hlavu nedělaly, ani přes obrovské množství šancí se však na první branku druhého poločasu stále čekalo.

Srbská to stále častěji zkoušela s vysunutým Balákem, ani tato výhoda ale ke srovnání nevedla. Místo toho mohli domácí kapitulovat, Malíř však střelou přes celé hřiště opuštěnou branku o kousek minul. Rozvlnit síť se pak nepodařilo ani Huňáčkovi, jenž se zjevil úplně sám před Balákem, domácí gólman totiž držel naděje Srbské nad vodou. Když už byl Balák po pohledném lobu Svobody překonán, snesl se míč těsně nad břevno. V závěrečných minutách vrhli unavení domácí zbytky sil do útočení, střelecké pokusy, mnohdy tečované, ale končily vždy o kousek mimo prostoru tří tyčí. Cordobě se dlouho nedařilo přidat pojišťující branku, deset minut před koncem ale definitivní rozuzlení přece jen přišlo. Svoboda totiž zakončil hostující útok nekompromisní ránou pod břevno, čímž uzavřel na konečných 2:4 a udělal tečku za tímto bláznivým zápasem.

Sport Centrum Srbská - Cordoba 06 2:4 (2:3)
2. a 24. Mezník Michal - 10. a 14. Malíř Miroslav, 18. Huňáček Jakub, 48. Svoboda Martin

Michal Mezník (kapitán, Sport Centrum Srbská)
Co říkáš na gesto Cordoby, která dobrovolně odehrála zápas ve čtyřech hráčích v poli?
„Byl jsem velice překvapený, když Vašek Večeřa hnedka reagoval na to, že jsme se sešli jenom čtyři do pole a rozhodl, že taky nastoupí ve čtyřech. Tímto mu patří ještě jednou velké díky.“
Jak náročné bylo hrát po těžkém víkendu bez střídání?
„Náročné to bylo dost. Měli jsme za sebou všichni velké fotbaly, futsaly. Michal Kugler přijel rovnou ze zápasu velkého fotbalu, to je neuvěřitelný bojovník. Pomohl nám i prezident, takže také jemu patří dík.“
Přežili jste spoustu šancí soupeře a dlouho živili naději na body, proč to nakonec nedopadlo?
„Hodně nás držel brankář a trochu i laxnost Cordoby směrem dopředu. Rozhodla asi fyzička, přece jen už toho na nás bylo dost.“