02.06.2018 - 12:17René Pazdera
Hodnocení 12345 5
Zobrazeno: 197 x

Cordoba si vyšlápla na mistrovské RKM Tripoli

Jako jistý mistr 1. MAXI-TIP ligy nastupovalo RKM Tripoli do zápasu s Cordobou, která stále měla o co hrát. Podle toho to taky na trávníku vypadalo a nabuzená Cordoba svým nástupem zaskočila už jistého šampiona. Ten poté přece jen zabral a tříbrankovou ztrátu umazal, na další vedení už ale reagovat nedokázal, a tak Cordoba získala cenné tři body, které ji posunuly na 5. místo tabulky.

Hostující Tripoli si od začátku nedělalo s bráněním těžkou hlavu, zdánlivá nevýhoda ale mohla paradoxně vést k úvodní trefě právě pro RKM Tripoli. Avšak Mica, vyčkávající na útočné polovině, svůj samostatný únik neproměnil, neboť Večeřa byl na zemi včas. Na opačné straně to z dálky zkusil Motyčka, jeho svižný pokus ale vyrazil Zrzavý. Když si však navedl Ryšavý míč za hranici pokutového území a vypustil ránu bodlem do pravé šibenice, neměl Zrzavý šanci zakročit a Cordoba vedla 1:0. Navíc hned za další minutu domácí slavili branku číslo dvě. To našel Svoboda za obranou úplně osamoceného Bergera, kterého ještě stačil vychytat Zrzavý, odražený balón ale doběhl sám Svoboda a pohodlně jej uklidil do opuštěné branky – 2:0. Snížení měl na kopačce Lacko, jeho dělovka však pouze lízla břevno a skončila v zámezí. A tak moc nechybělo, aby se potřetí radovali domácí. Uvnitř vápna se zjevil nikým nehlídaný Havel, jenže místo za záda sedícího Zrzavého poslal míč jen do hostujícího gólmana. Do brejku se okamžitě vydali hosté, po Pacákově sklepnutí ale zakončil Doubravský vedle a skóre se nezměnilo.

Lépe seřídil mířidla Lacko, který vypustil pořádnou bombu z přímého kopu těsně za hranicí vápna, i za cenu pořádné bolesti se ale Večeřa nezalekl a míč vyrazil. Domácího gólmana se nepodařilo překonat ani Micovi, Večeřa si po jeho skákavém pokusu připsal další zákrok. S míčem okamžitě vyrazil do útoku Motyčka, jenž proběhl středem hřiště a posunul do vyložené šance Ryšavému, toho ale v souboji tváří v tvář vychytal Zrzavý. Poté přišel na řadu další díl ostřelování a ničení brankáře Večeři, jenž zlikvidoval Matyskovu dělovku z přímáku, znovu přitom musel skousnout dávku pořádné bolesti. Vyplatilo se, gólový účet RKM Tripoli totiž stále zel prázdnotou a naopak Cordoba byla při množství brejků do otevřené obrany blízko navýšení vedení. Při největší šanci si Ryšavý položil Zrzavého, místo do sítě ale poslal míč těsně vedle. Na opačnou stranu se pak vřítil Lacko a stříleným pasem na zadní hledal Pacáka, ten ale nedokázal usměrnit míč do prázdné branky. A tak přišel trest, když si Svoboda bez většího odporu hostujících obránců navedl míč na střed hřiště a přízemní střelou jej poslal přesně k tyči – 3:0. To už bylo moc i na RKM Tripoli, jehož hráči rychle zabrali a tři minuty před pauzou konečně dostali míč za Večeřova záda. Stalo se tak po rozborce domácí obrany, při které Doubravského zakončení tečoval kolenem do sítě Pacák – 3:1. Šanci na opětovné navýšení na rozdíl tří branek pak odmítl v samostatném úniku Motyčka, kterého o balón připravil obětavý návrat Doubravského. Mrzet to mohlo celou Cordobu, následoval totiž hostující brejk tažený Matyskou, jenž si vyměnil míč s Lackem, a pohodlně snížil na 3:2. Odčinit předchozí nezdar se v závěru poločasu snažil Motyčka povedeným průnikem středem, po jeho zakončení se ale pouze rozezvučela tyč Zrzavého branky.

I přesto držela Cordoba po třiceti minutách těsné vedení, to se ale mohlo v úvodu druhé půle rychle rozplynout. Nejprve Mica přenesl míč k rozeběhnutému Kupskému, jenž se pokusil přehodit Večeřu. To se sice povedlo, spolu s domácím gólmanem však Kupský přehodil i branku a skóre se nezměnilo. A to ani po Micově sklepnutí Pacákovi, jenž si posunul míč za hranici vápna do ideální střelecké pozice a zbývalo překonat Večeřu, ten však vytáhl pohotový zákrok. Kýžený úspěch pak hostům nepřinesla ani třetí šance po změně stran, Večeřa totiž nejprve zastavil Lackův nástřel ze strany, aby si pak pochutnal i na přízemní dorážce Doubravského. Povedený nástup RKM Tripoli do druhé půle však ovoce přece jen přinesl, v 39. minutě propadla přihrávka z rohového kopu až k neobsazenému Kupskému a ten z hranice vápna srovnal střelou do horní poloviny brány – 3:3. Vrátit vedení na domácí stranu mohl po Ryšavého pasu Motyčka, avšak ten, ač úplně sám ve vápně, poslal balón nad branku. A tak se mohli poprvé dostat do vedení hosté, jenže Pacákovu křížnou střelu stačil Večeřa vykopnout a Micovu akrobatickou dorážku zastavil na brankové čáře Motyčka.

Ten hrál hlavní roli i v další šanci Cordoby, když se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a zakončil přečíslení tří na dva, i s přispěním lehké teče Zrzavého rukavic však Motyčkova dělovka skončila na břevně. Motyčka dostal ihned další šanci a znovu nic nevymýšlel, tvrdou ránu ale stačil Zrzavý vyrazit. Chvíle nerozhodného stavu skončily deset minut před koncem, když míč doputoval do pokutového území k Ryšavému, ten jej pohotově poslal nad rameno Zrzavého a Cordoba znovu vedla 4:3. Za další minutu navíc už o dvě branky, Svoboda totiž udržel míč v souboji s Pacákem a okamžitě narýsoval přesnou uličku k Bergerovi, který po zemi uklidil míč do odkryté brány a bylo to 5:3. RKM Tripoli vrhlo všechny síly do útoku, což se brzy vyplatilo, po pěkné souhře dvojice Doubravský – Lacko totiž druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky – 5:4. Střelec poslední branky Lacko pak mohl tlak hostů podtrhnout vyrovnávací trefou, když ho v prostoru zadní tyče našel Matyska, jenže Lacko špičkou kopačky nasměřoval míč pouze do boční sítě a odmítl tak poslední možnost na zvrat v utkání. To proto, že vzápětí ztratil míč na půli hřiště Matyska, Ryšavý jej okamžitě poslal přes vyběhnutého Zrzavého do opuštěné brány a nejenže zkompletoval hattrick, zároveň i podtrhl vítězství Cordoby 6:4, která se tak posunula na 5. místo tabulky.

Cordoba 06 - RKM Tripoli Brno 6:4 (3:3)
14., 50. a 56. Ryšavý Vlastimil, 16. a 27. Svoboda Martin, 51. Berger Lukáš - 27. Pacák Aleš, 30. Matyska Lukáš, 39. Kupský Tomáš, 54. Lacko Ivan

Sestřih z utkání:

Václav Večeřa (brankář a kapitán, Cordoba 06)
RKM Tripoli odehrálo zápas dost vlažně, vy jste naopak nastoupili hodně zostra a bojovali od začátku do konce. Čekali jste, že by utkání mohlo mít takový průběh?
„Šlo o klasický zápas dvou týmů, kterým už o nic nejde. RKM Tripoli se chtělo hlavně bavit a my jsme se v průběhu utkání přizpůsobili jeho hře. Osobně takové zápasy nemám rád.“
Už v první půli jste vedli o tři branky, soupeř ale dokázal srovnat a druhá půle byla dlouho vyrovnaná. Co nakonec rozhodlo o třech bodech pro vás?
„Góly jsme si nechali dát zbytečně, vlastní nekoncentrovaností. Bylo to potom jen o tom, jestli znovu zapneme na vyšší obrátky a začneme proměňovat šance, kterých jsme měli hodně.“
Sezóna je pomalu u konce, zbývá vám odehrát jeden zápas. Jak celý rok hodnotíš, případně máš už nějaké plány pro sezónu příští?
„Sezónu nelze hodnotit vůbec kladně. Podzim byl úplně tragický, na jaře jsme alespoň začali bojovat a vybrali jsme hráče, kteří mají do malé kopané chuť. Umístění na chvostu tabulky ale reálně odpovídá našim výkonům na hřišti. Cíl pro příští rok je začít znovu budovat jádro, které se prakticky celé rozpadlo.“