01.06.2018 - 11:47René Pazdera
Hodnocení 12345 5
Zobrazeno: 199 x

Spieler nedokázal dovést dobře rozehraný duel do vítězství a Srbská podruhé na jaře vyhrála

Duel mezi Spielerem a Srbskou byl jednoznačně bitvou o druhé místo. Srbská nezažívá povedené jaro a Spieler byl tak v utkání mírným favoritem. Tuto roli však potvrzoval jen prvních dvacet minut, kdy si vypracoval vedení 2:0, o které ještě do poločasu přišel. Srbská si již ve druhé části dokázala zápas uhlídat a zvítězit 6:5.

Domácí mohli v případě výhry výrazně promluvit do boje o druhou příčku. Hostující tým se naopak snažil své umístění udržet. Oba celky tak začaly s opatrnou hrou, kterou narušila akce z páté minuty, kdy se po náběhu na osu hřiště zjevil v šanci Ondřej Šidla, který si posunul míč do strany a nedal brankáři Nováčkovi šanci – 1:0. Oba celky poté přistoupili k agresivnějšímu napadání a oba brankáři se museli na svých postech otáčet. Vedení 1:0 trvalo až do 21. minuty, kdy se domácí utrhli do přečíslení, na jehož konci stál opět Ondřej Šidla. Jeho tečovaný pokus zastavila opět až síť – 2:0.

O minutu později bylo na hřišti na VUT sníženo. Obrana Spieleru nedokázala pokrýt náběh Malíka, který střelou z osy hřiště orazítkoval levou tyčku. Právě od brankové konstrukce se míč odrazil do Čenka Cenka, od nějž se míč dostal až za brankovou čáru – 2:1. Vstřelená branka nakopla tým Srbské a Záleský se musel ve své brance skutečně otáčet. Velkou příležitost si vypracoval Mezník, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti nenašla prostor v postoji Záleského, následně po zblokované střele pálil do odkryté klece Selinger, ale Záleský tygřím skokem skryl míč ve své náruči. Srovnání přišlo v 26. minutě. K exekuci volného kopu se postavil Jan Malík, který se samotnou rozehrávkou poměrně dlouho váhal. Nakonec se odhodlal a propálil přízemní ranou zeď. Míč lehce změnil směr díky teči obránce a skončil za zády bezmocného Záleského – 2:2. Přidat třetí branku svého týmu mohl Jan Malík, ale jeho střelu zblokoval Šustr. Vedení na svou stranu tak strhla Srbská až v samotném závěru, kdy stál na konci pěkné kombinace Dominik Moučka a jeho střela zapadla neomylně za záda Záleského – 2:3.

Druhou půli začal aktivněji Spieler, který brankáře Nováčka neponechával v klidu a velmi brzo mohlo přijít srovnání. Do dobré pozice se dostal domácí Praks, jehož ránu dokázal Nováček vyrazit jen před Zemana, který však zamířil vedle. Hostující tým dokázal tlak úvodních minut druhé půle přečkat bez větší úhony a v její 11. minutě se dostal do vedení o dvě branky. Tomáš Selinger získal míč na ose hřiště, obešel obránce a dostal se do situace tváří v tvář Záleskému. Brankáře Spieleru si položil a po kličce na levou stranu poslal míč do odkryté klece – 2:4. Snížení měl na noze Praks, ale po pasu z pravé strany rozezvučel jen tyčku hostující branky. Změna skóre tak přišla až v 44. minutě, kdy dokázali domácí vybojovat míč před brankou Nováčka a Alois Zeman jej z levé strany poslal do sítě – 3:4.

Dvoubrankové vedení mohl vrátit Sport Centru Moučka, ale svůj brejk proti Záleskému ani nezakončil, neboť mu domácí brankář výborným zákrokem vypíchl míč. Spieler se nakonec dočkal i srovnání. Tomáš Praks nevěděl co s míčem u pravého rohového praporku, tak jej poslal z poměrně velkého úhlu na branku. Míč se, k překvapení všech zúčastněných, zastavil až v síti – 4:4. Krátce po srovnání Prakse přišel šok pro domácí hráče. Nákop z poloviny hřiště tečoval těsně před Záleským volný Dominik Moučka a Spieler tak opět prohrával. O minutu později se po akci Malíka dostal k míči Michal Kugler a z úrovně brankové čáry přidal šestou brankou Srbské v duelu, kterou zdvojnásobil vedení hostí – 4:6. Ani v tomto případě nemuseli fanoušci na hřišti na VUT dlouho čekat na odpověď. Alois Zeman si z levé strany přivedl míč na střed hřiště, vypálil a svoji ranou prostřelil Marcela Nováčka popáté. Poslední minuty byly ve znamená tlaku domácího celku, ale Nováček svou branku uhájil a Srbská si tak připisuje teprve druhé vítězství v jarní části 1. MAXI-TIP ligy.

CZ Spieler Brno - Sport Centrum Srbská 5:6 (2:3)
5. a 21. Ondřej Šidla, 44. a 52. Alois Zeman, 48. Tomáš Praks - 22. Čeněk Cenek (vlastní), 26. Jan Malík, 30. a 49. Dominik Moučka, 41. Tomáš Selinger, 50. Michal Kugler

Ondřej Šidla (CZ Spieler Brno)
V utkání jsi dal dvě branky, mohl bys je přiblížit?
"První brance předcházela kombinace na soupeřově půlce, kdy jsem po náběhu na střed hřiště dostal přihrávku, posunul míč doprava a vystřelil. Ten druhý tuším padl po brejkové situaci tři na dva, dostal jsem balon pod sebe a už se jen snažil trefit nad hlavu gólmana."
Na konci první půle jste ztratili vedení 2:0, co se stalo?
"Prvních zhruba dvacet minut utkání bylo z naší strany herně v pořádku. Byla tam aktivita a pohyb. Hned po našem druhém gólu jsme vzápětí smolně inkasovali a kluci ze Srbské zabrali. Dostali se do vedení, k čemuž jim dopomohly i naše chyby, které dokázali potrestat."
Díky prohře je vaše šance na druhé místo již takřka nulová, jaké jsou v kabině pocity?
"Prohra to byla těsná, což je škoda. Na druhou stranu ale musím přiznat, že nebýt našeho gólmana, Srbská mohla vyhrát větším rozdílem. Druhé místo už je vzdálené, ale pořád nás do konce ještě čeká nějaký ten zápas, který si budeme chtít užít a samozřejmě naplno bodovat."