BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
15.05.2018 - 15:08René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 158 x

Třetí vítězství KMK Dynama Brno nad SC Srbská v letošní sezóně

Los 15. kola ženské soutěže určil, že proti sobě nastoupí dva celky s velkým zapálením do hry. O ofenzivní síle KMK Dynama Brno netřeba polemizovat, vždyť má ve svých řadách Adélu Kubíčkovou (dříve Doležalovou), jejíž střelecká potence zařídila téměř třetinu všech vstřelených branek a již několik let se řadí k předním ligovým střelkyním. Srbská ne úplným právem dotahuje z předposlední příčky. Její herní projev stále patří k těm lepším, ovšem fotbal se hraje na góly a s tím pak souvisí i případný bodový zisk, který na její poměry nijak oslnivý není. V letošním ročníku se oba týmy setkaly již dvakrát a Dynamo v obou případech dominovalo. Uvidíme, jaký výsledek přichystá jejich třetí, a pro letos poslední, měření sil, k němuž došlo 10. května v 19:00 na hřišti Za Lužánkami.

Po prvotních nejasnostech, na kterém ze dvou hřišť se vlastně bude hrát, a ztracených deseti minutách, se začalo poměrně dynamicky, jako by hráčky chtěly dohnat ztracený čas. Tempo ale příliš dlouho nevydrželo a hra se začala kouskovat. Adéla Kubíčková již do kontaktu s míčem přišla, ovšem v 9. minutě předvedla publiku jednu ze svých fines, když si sklepla na zem míč z autového vhazování, obloučkem si obhodila soupeřku a z otočky ihned zavěsila - 1:0. Michaela Lasáková v bráně byla bezradná. V 11. minutě si však počínala duchaplně a polapený míč hbitě vyhazovala na rozběhnutou Terezu Tichou, jíž šla na pomoc také Monika Krahulová, benjamínek na hrací ploše. Tichá vzala zakončení na sebe, jenže ji včas stačila zakřižovat obránkyně a kopal se pouze roh. Výhoz ze 13. minuty se Lasákové už tolik nevyvedl. Míč směřoval na střed, kde se jej snažila uzmout Lucie Mičínová, sprintující ze střídačky, ale ten se od ní nešťastně odrazil k Ivoně Braunšlegerové a další štace přes Kubíčkovou neznamenala nic jiného než druhý gól v síti Lasákové. Braunšlegerová středem hřiště Kubíčkové parádně nabila a její projektil nedal hostující gólmance žádný nárok jakkoliv zasáhnout - 2:0.

Mičínová v 17. minutě založila gólovou akci a mohla tak z části odčinit, co se jí nepovedlo před pár minutami, kdy došlo k navýšení náskoku Dynama. Na lajně si postupně narážela s Tichou, operující více na středu hřiště, a poté směřovala finální přihrávku do vápna, kde Krahulová do dráhy letu míče vnořila vnější nárt a sama asi neví jak, ale přelobovala gólmanku Moniku Stančíkovou, jež zrovna podnikala cestu z brány - 2:1. Ze snižující branky se Srbská neradovala dlouho, naopak Kubíčková by důvod k oslavám našla. V 19. minutě zkompletovala svůj třetí sezónní hattrick a opět Dynamu vrátila dvoubrankový náskok. Po autovém vhazování a nasazených jesličkách někomu ve žlutých barvách si Kubíčková zabíhala za obranu a v cestě jí už stála pouze brankářka. S ní si ale domácí snajperka poradila zkušeně a zakončila podél ní k tyči - 3:1. Srbská takovým rozdílovým hráčem nedisponovala, a tak musela doufat, že si vytvoří alespoň nějakou vyloženou šanci a někdo ji přetaví v gól. V rámci prvního poločasu se tak už nestalo, nezbývalo než čekat, co přinese druhých pětadvacet minut.Úvod druhé půle Srbské relativně vycházel až do 6., respektive 31. minuty, kdy zaúřadovala druhá nebezpečná osoba v modrém dresu, a sice Braunšlegerová. Srbská opět doplatila na svoji nedůslednost při bránění a Braunšlegerová tak odražený míč uklidila do sítě - 4:1. Samostatný únik Kubíčkové z 34. minuty vyústil v zakončení, nikoliv však gólové, gólmanka se s tímto názorem neztotožnila a její pokus zblokovala. Po dalším dynamáckém zakončení se Sport Centrum pokoušelo o rychlý výpad dopředu, nicméně bylo zastaveno nedovoleným zákrokem ještě na jejich vlastní polovině. Z úctyhodné vzdálenosti umí pálit Tichá, proto také nebylo divu, že právě ona si ve 42. minutě rovnala míč a chystala se rozehrávat. Její načechraný balón naprosto přesně putoval na bránu a Stančíkové nadělal potíže. Prsty míč víceméně vytěsnila za sebe a být v pravidlech malé kopané ofsajd, Radka Klepárníková by se na seznam střelců po dorážce do sítě zapsat nemohla - 4:2. Gólový účet dnešního večera také uzavřela, nic podstatného se již neudálo, a tak za mírně se zvedajícího větru oba dnešní aktéři opouštěli travnatou plochu.

Třetí střetnutí = třetí vítězství KMK Dynama Brno. Dnes zcela po zásluze, poněvadž celé utkání tahalo za delší konec. Kubíčková se blýsknula hattrickem, jenž ji rázem vyhoupnul na třetí místo v tabulce střelců, stejně jako celý její tým. Srbská zůstává předposlední.

KMK Dynamo Brno - Sport Centrum Srbská 4:2 (3:1)
9., 13. a 19. Kubíčková Adéla, 31. Braunšlegerová Ivona - 17. Krahulová Monika, 42. Klepárníková Radka
 
Lucie Mičínová (Sport Centrum Srbská) 
Poprosím o stručné zhodnocení utkání.
„Zápas jsme si užily.“ 
Po čtyřech odehraných kolech zisk čtyř bodů. Kde spatřuješ největší slabiny? Je to v obranné činnosti, v koncovce?
„Největší slabina je, že nedáváme góly. Jinak si myslím, že herní projev není až tak špatný.“ 
Líšni se díky snadno získaným třem bodům za kontumovaný zápas s Nemakej.cz podařilo nebezpečně stáhnout váš náskok. Reálně vám může hrozit pád na dno tabulky. Pamatuješ za dobu působení vašeho týmu v lize tuto prekérní situaci?
„Na dně tabulky byla Srbská naposledy, když jsem k týmu přišla. Jinak si takovou situaci nepamatuji. Ale je vidět, že kvalita týmů se zvedá, což je dobře. Zase to jako prekérní situaci nevidím. Poslední zkrátka někdo být musí.“ 
 
- Nikola Kallová -

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382