02.05.2018 - 20:40René Pazdera
Zobrazeno: 338 x

RKM Tripoli odvrátilo blamáž a s Vyšším principem vyválčilo bod

Úvod utkání vyšel lépe hostujícímu Vyššímu principu. Hned v prvních pěti minutách si vypracoval outsider duelu tři nebezpečné příležitosti, Pokorný a Malůšek se utrhli do samostatného úniku, ale ani jedna z šancí neskončila míčem v síti RKM. V další šanci se zjevil Martin Chroust, který vypálil zpoza vápna a rozezvučel tyč. Za neproměněné šance přišel trest. Domácí se utrhli do přečíslení tří na jednoho. Doubravský se posunul s míčem z osy na pravou stranu, poslal míč doleva na Pavla Outratu, který ho poslal do branky – 1:0. Srovnat mohl takřka okamžitě Malůšek, ale ani jeho rána si nenašla cestu do branky. Vyšší princip působil na hřišti aktivněji, držel míč ve své moci, ale nedařilo se mu propracovat se do jasné brankové příležitosti.

V devatenácté minutě se měnilo skóre duelu podruhé. Lacko vybojoval míč na půlící čáře pro Micu, ten se tak dostal do situace dvou na jednoho společně s Pavlem Outratou a právě Outrata po přesném pasu uklidil míč k bližší tyči – 2:0. Navýšit vedení svého týmu mohl Mica, který si připravil míč ke střele, ale rozezvučel pouze tyč. Druhá vstřelená branka evidentně vlila domácím krev do žil a Gryč se musel mít na pozoru. Výborný zákrok musel vytáhnout hostující brankář proti Švihálkovi, který pálil z úctyhodné vzdálenosti, ale na Gryče nevyzrál. Na druhé straně zahrozil Losenický, ale na Kučeru si nepřišel.  Obratem opět zahrozili domácí a Gryč musel děkovat štěstěně, neboť dělovku Lacka zastavila branková konstrukce. V závěru poločasu mohli diváci na VUT vidět velké zákroky brankářů na obou stranách nejprve si na jedné straně poradil Kučera s akcí Kratochvíla, kterému nechybělo mnoho k dosažení branky, a na straně druhé si Lacko pohrál s míčem, naservíroval jej Micovi, jenž ze vzduchu donutil Gryče k důležitému zákroku, kterým vytěsnil míč na tyč.

Druhá půle začala pro domácí výborně. Hned minutu po jejím začátku se dlouhý nákop od branky Kučery dostal až před Gryče, kde jeho let lehce změnil domácí Mica a míč zaplul do sítě Vyššího principu potřetí – 3:0. Hostující hráči se nevzdali a dokázali využít snížené koncentrace domácího celku. Nejprve se o ohrožení branky RKM pokoušel Pokorný, ale jeho ránu Kučera zlikvidoval. Následně nadělal domácímu brankáři potíže Kratochvíl, ale ani jeho rána nedokázala překročit brankovou čáru, neboť ji zastavila tyč. Hosté se však snížení přece jen dočkali. Kopecký prošel s míčem až před brankáře, kterého obešel, předložil míč do střelecké pozice Danielu Malůškovi, jehož pokus se zastavil až v síti, čímž zahájil gólovou smršť následujících okamžiků – 3:1. O minutu později přišel další zásah hostí a opět u toho byl Daniel Malůšek, který se utrhl domácí defenzívě a dokázal přehodit vyběhnutého Kučeru – 3:2. O další dvě minuty později se ukázalo, jak může být sport krutý a vybojované snížení na rozdíl jediné branky bylo pryč. Špatnou dohodu obránce Chrousta s brankářem Gryčem dokázal potrestat Pavel Outrata, který vypálil z půlky hřiště a míč se zastavil až v síti dezorientovaných hráčů hostí, díky čemuž zkompletoval kapitán domácích hattrick – 4:2. Návratem dvoubrankového vedení domácích však ukázková podívaná na VUT nekončila. Necelých šedesát vteřin po inkasované brance dokázal kapitán hostí, Martin Chroust, napravit svoji chybu, když vybojoval míč u rohového praporku. Předložil jej Kratochvílovi, jenž se neunáhlil, poslal míč do takřka dokonalé pozice na Daniela Malůška, který se potřetí v duelu nemýlil - 4:3.

Srovnání mohlo přijít z volného kopu těsně nad vápnem Tripoli, ale dobře postavená zeď byla pro hostující ofenzívu těžkou překážkou. Jak již bylo řečeno, brankostroj neznal konce. Doubravský se protáhl po levé straně, dokázal přihrát míč na Tomáše Micu, jenž si v před odkrytou brankou poradit umí – 5:3. Ani v tomto případě nenechal Vyšší princip inkasovanou branku bez adekvátní odpovědi.  Nejprve se utrhl jeden z hostujících hráčů a díky faulu brankáře Kučery získali hosté volný kop z poměrně dobré pozice, navíc inkasoval gólman domácích žlutou kartu, která se ukázala jako klíčový prvek v následujících minutách. Volný kop sice hosté nedokázali proměnit, ale mrzet je to nemuselo. První střelu Malůška sice Kučera zlikvidoval, ale pouze tak, že vyrazil míč za svá záda, kde jej Malůšek skluzem stihnul dostat do sítě dříve, než Kučera skryl míč pod svými rukavicemi - 5:4. Následné protesty vyvrcholily slovní inzultací rozhodčího Reka, za což dostal brankář Kučera druhou žlutou kartu a tím pádem i červenou a do branky musel Tomáš Mica. Srovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Oslabené Tripoli zapomnělo před vlastní brankou Daniela Malůška a ten si s obrovským množstvím prostoru dokázal poradit – 5:5. Fantastická show hostujícího snajpra však nekončila. Tři minuty po srovnání si hostující špílmachr došel pro svou šestou branku v duelu. Malůšek dostal míč na pravou stranu a střelou pod tělem padajícího brankáře hostí poslal Vyšší princip poprvé do vedení. Lídr soutěže nesložil zbraně a dokázal ještě srovnat. Tři minuty před koncem neuhlídala hostující obrana náběh Švihálka, jenž z pravé strany odcentroval přímo na nohu Pavla Outraty, který dal výsledku konečnou podobu 6:6.

RKM Tripoli Brno - Vyšší princip 6:6 (2:0)
11., 19., 39. a 57. Outrata, 31. a 44. Mica - 36., 37., 40., 46., 51. a 54. Malůšek

Daniel Malůšek (Vyšší princip)
Před zápasem by bod byl vítán, když vezmeš v potaz průběh duelu, není bod trochu málo?
"Vzhledem k vývoji utkání ve druhém poločase si myslím, že bychom si výhru zasloužili, ale bohužel jsme v klíčových momentech nedokázali dobře ubránit soupeřovy šance, ze kterých jsme dostali góly."
Dal jsi šest branek, z čeho tvoje branky vyplynuly?
"Začali jsme zlepšovat presink a dostávat soupeře pod tlak, tím jsme si vytvářeli šance na přečíslení a dokázali je proměnit."
Tvá čtvrtá branka předcházela červené kartě pro brankáře RKM Tripoli, jak jsi celou situaci viděl ty?
"První střelu jejich brankář vyrazil za sebe a já sem viděl, že nemá míč pod kontrolou. Jen se po něm natahoval jednou rukou, a tak jsem tam dojel skluzem. Nemyslím si, že by brance předcházel faul."
Poslední dva zápasy = 4 body. Náskok Cordoby se ztenčil na pouhé tři body. Vyhlašujete boj o pátou příčku?
"V žádném případě jsme sezónu neodpískali a chceme získat maximální počet bodů, který je ve hře a pokusit se umístit co nejlépe."