01.05.2018 - 17:15René Pazdera
Zobrazeno: 141 x

Vyšší princip otočil zápas s Cordobou a bere tři body

O otevření skóre se pokoušel hned v úvodu utkání domácí Motyčka, který si navedl míč na osu hřiště, ale jeho pokus dokázal vytěsnit gólman Gryč. Cordoba byla v začátku střetnutí aktivnější, což mohl potvrdit Demko, jenž se zjevil zcela osamocený před Gryčem, ale domácí hráč nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. Po brance také volala spolupráce Ryšavého s Boháčem, ale ani tato dvojice si nepřišla na dobře chytajícího Gryče v brance Vyššího principu. První větší příležitost hostí si připsal Martin Kraus, ale jeho střelu zastavil obětavě blokující obránce Cordoby. Na konci první desetiminutovky se hnal do brejku domácí Ryšavý, ale jeden z hostujících obránců se stihl vrátit k vlastní brance a unikajícího protihráče obrat o míč.

Vyšší princip mohl zahrozit z volného kopu z poměrně slušné pozice. K exekuci standardní situace se postavil Dominik Havlín, ale ačkoli se jeho rána vyhnula bránící zdi, tak ztroskotala na brankáři Večeřovi. První branky se tak diváci na VUT dočkali až v polovině první půle. Po levém křídle utekl Vlastimil Ryšavý, který měl dostatek prostoru k centru před branku, kde stál Martin Motyčka, jenž umístil míč mimo dosah Gryče – 1:0. Motyčka mohl krátce po své první brance přidat i druhou, ale svůj samostatný únik nevyřešil dobře a nechal vyniknout strážce hostující svatyně. Vedení vydrželo domácím pouhé tři minuty. V osmnácté minutě si vzal míč na pravém křídle Martin Chroust, s ničím se nerozpakoval a vymetl bližší šibenici domácí branky, Večeřa byl v tomto případě bez šance – 1:1.

Strhnout vedení na stranu Vyššího principu mohla dvojice Havlín – Kraus, která se vymanila ze sevření domácích, ale přihrávka prvně jmenovaného postrádala ve finální chvíli potřebnou razanci a přesnost. V závěru poločasu si hostující tým vytvořil několik příležitostí, zejména z brejků, ale ani jedna z velkého množství šancí neskončila druhým míčem za zády brankáře domácích a poločasový výsledek tak zůstal 1:1.

Ve druhé půli mohl skórovat hned z kraje poločasu hostující Chroust, ale jeho pokus z levého křídla nezamířil mezi tři tyče. Úvod druhé půle byl spíše v režii hostujícího celku, který si vytvářel jednu příležitost za druhou a domácí Cordoba působila poměrně zaskočeně. Velkou šanci vytvořil pro Havlína jeho spoluhráč Kraus, ale hostující špílmachr netrefil odkrytou branku. V další šanci mířil Havlín o něco přesněji, ale jeho rána tentokrát zamířila jen do tyče. Neproměněné šance málem mohli hostující tým mrzet. Střelu Boháče z dálky dokázal Gryč jen vyrazit a následnou dorážku poslal Motyčka jen do vzdálenější tyče.

O pár okamžiků později mrzela promarněná šance Martina Motyčku dvojnásob. Ve 42. minutě odcentroval z levého křídla Kraus a míč srazil do vlastní branky právě Motyčka – 1:2. Netrvalo dlouho a Večeřa musel opět tahat svůj tým z problémů. Pasivní přístup domácí defenzívy mohl využít Havlín, jenž se po pravém křídle dostal až do pozice pro centr, který poslal prudce před branku Cordoby. Letící míč si jeden z obránců domácích srazil na vlastní branku, ale Večeřa byl tentokrát tam, kde měl být, a kulatý nesmysl ukryl v rukavicích. Následné minuty byly pro brankáře Gryče a defenzívu Vyššího principu poměrně krušné. O rovnání se pokoušel Daniel Boháč, jenž si navedl míč na osu hřiště a vypálil, brankář hostí míč s vypětím všech sil vytěsnil mimo branku.

O další šanci se postaral Motyčka, jenž vypálil zpoza obránce a jen o centimetry netrefil branku Gryče. Tlak Cordoby se s blížícím se koncem výrazně zvyšoval, ale obrana Vyššího principu se pohybovala komplexně a velice ztěžovala pozici domácím. Využít riskantní hry domácích mohl v závěru Havlín, který prchl všem hráčům, ale svou šanci tváří v tvář Večeřovi nevyužil. Srovnání mohli přinést šance Boháče, nebo aktivního Motyčky, jenž se snažil napravit svoji chybu, ale ani jejich akce po křídlech nepřinesly kýžený cíl. Hostující obrana si v závěrečných minutách poradila i se standardními situacemi proti svému celku a zaslouženě si odnáší tři body za výhru 1:2.

Cordoba 06 - Vyšší princip 1:2 (1:1)
15. Motyčka - 18. Chroust, 42 Motyčka (vlastní)

Dominik Gryč (Vyšší princip)
Do duelu s Cordobou jste šli jako outsider, ale přesto jste soupeře přehrávali, a nakonec jste i vyhráli. V čem jste byli lepší, než soupeř?
"My jdeme víceméně do každého zápasu jako outsider, ale vždycky se chceme poprat a nedat nikomu body zadarmo. S Cordobou jsme neměli ani hráče na střídání, ale přesto se nám podařilo konečně vyhrát. Myslím, že jsme to vítězství chtěli daleko víc, než Cordoba. Jsme od nich zvyklí, že je to nejagresivnější tým v soutěži, ale to v jejich hře až na posledních 15 minut vůbec nebylo."
Připsal sis několik těžkých zákroků, byl jsi v permanenci celý zápas, dá se říct, že sis zachytal dobře?
"Ano, zachytal jsem si dost, hlavně prvních 15 minut než jsme dostali gól, pak se to trochu uklidnilo a začali jsme hrát my. Jsem rád že jsem klukům pomohl k třem bodům."