26.04.2018 - 22:51René Pazdera
Zobrazeno: 202 x

RKM Tripoli zvítězilo na Srbské a navýšilo náskok na čele tabulky

Na Srbskou v úterý večer přijelo RKM Tripoli, což znamenalo jediné – první jarní bitvu o titul. Karty byly rozdány jasně. Domácí Sport Centrum bylo pod tlakem a potřebovalo nutně zvítězit, neboť před týdnem klopýtlo a na čelo tabulky ztrácelo tři body. To vedoucí RKM Tripoli mělo nahráno, motivace ale byla jasná. Oplatit Srbské podzimní porážku a vzdálit se jí na možná rozhodujících šest bodů.

Důležitost zápasu nebyla zřejmá jen oběma týmům, nýbrž také vedení soutěže, a tak po delší době utkání nejvyšší soutěže odřídili dva rozhodčí. Ti se rozhodně nenudili, prvním fouknutím do píšťalky odstartovali neúprosnou bitvu plnou osobních soubojů, ve které si nikdo nic nedaroval. Ke gólu měli jako první blízko hosté, po standardní situaci ale zakončil kapitán Outrata mimo. I na opačné straně se úvodní šance zrodila po přímém kopu. Mezníkův tečovaný pokus stačil Kučera vykopnout jen ke Kuglerovi, který si nachystal míč k dorážce, tu ale pohotovým skokem zneškodnil Kučera. I tentokrát se míč odrazil ke kopačkám domácích, tentokrát k Bártovým, kterému už se Kučeru překonat podařilo, na brankové čáře však hostujícího gólmana zaskočil Lacko a skóre se nezměnilo. Následovala pasáž několika minut, kdy oba celky marně hledaly recept na dobře fungující obranu soupeře, brankáři přitom zůstali bez práce. Až když nic nevymýšlel Kugler, který napřáhl z téměř poloviny hřiště, musel Kučera na zem. Poradil si, po čtvrt hodině hry ale přišel další souboj Kuglera s Kučerou, a to už se domácí mohli radovat. Všemu předcházela dobrá práce Mezníka, jenž vybojoval míč na půli hřiště a okamžitě posunul na Kuglera. Ten vzal při přečíslení dvou na jednoho zodpovědnost na sebe, placírkou obstřelil Kučeru a Srbská vedla 1:0.

Jenže radost z gólu domácím moc dlouho nevydržela, o vedení navíc Srbská přišla hodně lacino. Mica se vydal napadat rozehrávajícího brankáře Baláka, ten v nouzi napálil míč pouze do Micy a odraz do sítě znamenal srovnání na 1:1. RKM Tripoli vycítilo šanci a rázem bylo aktivnější, hodně rychle se navíc dostalo do vedení. Matyskovu ránu ještě domácí zablokovali, odražený balón však Outrata napálil od pravé lajny do vápna, tam se od obránce odpoutal Mica a umnou tečí otočil skóre na 2:1 pro hosty. Ti mohli hned za minutu vést o dvě branky, když rychlý protiútok zakončoval Lacko, souboj tváří v tvář ale vyzněl lépe pro Baláka. Srbská se snažila kontrovat po Selingerově přiťuknutí na pálícího Hlocha, jeho svižná rána ale prolétla těsně vedle hostující branky. A tak moc nechybělo, aby RKM Tripoli vedení navýšilo, když se do otevřené obrany vřítil Koudelka. Tomu se podařilo překonat i Baláka, z brankové čáry však dokázal míč odklidit míč vracející se Hloch. Skóre se nezměnilo ani při poslední šanci v první půli, když se Moučka protáhl středem hřiště, důležitý zákrok si totiž připsal Kučera, který ostrážil těsné vedení RKM Tripoli.

Po změně stran se jako první o slovo přihlásil hostující Mica, svou dělovkou však pouze vyprášil Balákovy rukavice a dorážku poslal nad bránu. Na druhé straně se do poskakujícího míče opřel Selinger, Kučera ale vytáhl pohotový zákrok a míč vyškrábl na roh. Z něj domácí neudeřili a navíc museli rychle spěchat na obrannou polovinu, protože se k míči dostal reprezentant Koudelka. Ten se dlouho mazlil s míčem a hledal nejlepší pozici pro zakončení, které nakonec přišlo z hranice vápna, přízemní střelu však dokázal bravurně zastavit Balák. Pouhé milimetry pak dělily Srbskou od srovnání ve 42. minutě. To si s Bártou narazil Zezula, kterému se podařilo propálit Kučeru, míč však pouze orazítkoval břevno, od něj spadl na čáru a gesto rozpažených rukou sudího znělo jasně. Srbská se ale nevzdala a převahu na míči rychle podtrhla další možností k vyrovnání.

Zasloužili se o ni Moučka s Kuglerem, když Moučka vyslal druhého jmenovaného chytrou zadovkou do úniku z levé strany, Kučera ale dalším pohotovým zákrokem nebezpečí zažehnal. V dalších minutách rostla nervozita před závěrem zápasu a více než na šance bylo utkání v těchto chvílích bohaté na ostré zákroky a z toho pramenící žluté karty. Blízko ke gólu byl až deset minut před koncem Koudelka, který, ač tísněn, vyslal svižnou ránu k zadní tyči, Balák ji však hbitým skokem vyrazil. Hostující obrana fungovala spolehlivě a nedávala Srbské moc možností, jak se dostat do šancí a vyrovnat. I proto to domácí v závěru zkoušeli také s vysunutým Balákem, právě jedna ztráta při powerplay ale znamenala definitivní potvrzení hostujícího vítězství. A zároveň Micův hattrick, protože kanonýr RKM Tripoli zužitkoval trefou do prázdné dobrou práci Lacka – 1:3. V závěrečných vteřinách nedokázal snížit rychlonohý Moučka, ani vysunutý brankář Balák, jenž se octl sám za hranicí vápna, dobře mířenou Balákovu ránu totiž dokázal Kučera vyrazit. Poté už přišel konečný hvizd, který nejenže stvrdil vítězství RKM Tripoli, zároveň ho opět posunul o něco blíže třetímu titulu v řadě.

Sport Centrum Srbská - RKM Tripoli Brno 1:3 (1:2)
16. Kugler Michal - 18., 22. a 59. Mica Tomáš

Sestřih z utkání:

Bohumír Doubravský (RKM Tripoli Brno)
Jaké pokyny jste dostali od kouče před zápasem?
„Pokyny zněly jasně, a to vyhrát za každou cenu.“
Ovlivnilo vaši hru menší hřiště na Srbské? Jak se ti na něm hraje?
„Jasně, že to mělo vliv, a to dost velký. Mně osobně se hrálo velmi špatně, toto hřiště není vůbec pro mě. Rád hraji jeden na jednoho a na tomto malém hřišti to vážně nejde. Osobně si myslím, že to na Srbské není vůbec o fotbale, ale o tom, kam se odrazí míč, z čehož jsou hned velké šance, a samozřejmě taky o protiútocích.“
Co rozhodlo o vítězství?
„Rozhodl jeden muž, a to byl Micáček (Tomáš Mica – pozn. red.), který se zase ukázal jako pořádný zabiják a vstřelil všechny tři branky. Byl to celkem vyrovnaný zápas, myslím si, že jsme ale měli větší chuť vyhrát.“
Náskok na čele tabulky jste zvýšili na šest bodů, berete to tak, že je o titulu rozhodnuto? Nebo vás o něj může ještě něco připravit?
„Samozřejmě že šest bodů už je dost, hotovo ale ještě zdaleka není. Soutěž je velice vyrovnaná a nad každým soupeřem je těžké vyhrát. Jedeme dál, zápas od zápasu a snad si dojdeme pro triple.“