13.04.2018 - 11:28René Pazdera
Zobrazeno: 274 x

Srbská na úvod jara nadělila desítku CZ Spieleru

Jako uragán vlétla Srbská do jarní části 1. MAXI-TIP ligy a rázně odpověděla na pochyby, že snový podzim bude jen těžko opakovat. Jasným vítězstvím udělala první z důležitých kroků při souboji o čelo tabulky, naopak CZ Spieler ztratil výhodu jednoho zápasu navíc oproti Werbedesignu, se kterým bojuje o bronzové medaile.

Hráči Srbské předvedli raketový start do zápasu, takový, v jaký snad ani sami nedoufali. Neuběhla ani první minuta hry, když Bárta narýsoval přesný pas do běhu Hlochovi, ten byl u míče dřív než vybíhající Záleský a v pádu zacílil do opuštěné brány – 1:0. Ve 3. minutě Srbská slavila podruhé, byť nejprve Selingerův povedený volej zlikvidoval Záleský. Jenže spoluhráči před ním ani na několikrát neodvrátili do bezpečí míč, ten si našel Kugler a po jeho povedené ráně se míč třepotal v síti – 2:0. Vzápětí jen centimetry dělily od další radosti Kubíčka, kterému nabil z rohu Bárta a Kubíčkův přízemní pokus skončil těsně mimo. Na hřišti bylo od začátku jedno mužstvo, domácí hýřili pohybem, vyhrávali osobní souboje a byli všude dřív. Domácí gólman Balák zůstával bez práce, přesto do průběhu zápasu hlasitě promluvil. Stalo se tak v minutě deváté díky dlouhému nákopu přes celé hřiště, který Loup nejenže jemně tečoval, ale hlavně zmátl hostujícího gólmana natolik, že míč doskákal do sítě – 3:0. Zvýšit domácí vedení mohl vzápětí i kapitán Kubíček, který až moc snadně utekl po pravém křídle, tentokrát ale hosty zachránil Záleský. Potom už si první ostrý zákrok připsal i Balák, který vyrazil Prokešovu svižnou ránu. Ta byla ojedinělou vlaštovkou z dílny Spieleru, Srbská totiž i nadále pokračovala ve své krasojízdě. Jako po čtvrt hodině hry, kdy Moučka posunul do lajny rozeběhnutému Bártovi, ten okamžitě našel na zadní tyči nehlídaného Hlocha, jenž pohodlně zakončil rozborku hostující obrany – 4:0.

Ze zlého snu mohl Spieler probudit Dobšíček, únik po pravém křídle však zakončil mimo tři tyče. To z domácí dílny rychle vznikla další gólová akce, až příliš jednoduchá, po které na sebe hráči Spieleru marně koukali, kdo že to měl pokrýt Kubíčkův aut na zadní. Tam si seběhl Hloch a hlavou nejenže zasadil soupeři búra, ale zároveň taky zkompletoval hattrick – 5:0. Balák si pak zkrátil dlouhou chvíli zákrokem po střele unikajícího Klimeše, která však jenom oddálila další tvrdý úder do hostující bárky. Selinger ač pod tlakem, dokázal od vlastního vápna vyvézt míč až na útočnou polovinu, tam nic nevymýšlel a všechny překvapil přízemní střelou, která jen podtrhla domácí dominanci – 6:0. Ihned po rozehrání dostal až moc prostoru hostující Klimeš, svůj průnik středem hřiště ale zakončil jen střelou do připraveného Baláka. Vzápětí se Klimeš proměnil do role nahrávače, když posunul míč rozeběhnutému Dobšíčkovi a ten z rohu vápna propálil Baláka – 6:1. Ještě v závěru první půle byli hosté blízko dalšího snížení, po přesném Mackově pasu za obranu ale Presl nejprve nedokázal překonat Baláka, a když se mu to z dorážky povedlo, zachvěla se jenom branková konstrukce.

Také vstup do druhé půle vyšel Srbské na výbornou. Selinger procpal nadvakrát míč za obranu na Bártu, ten z první prostřelil Záleského a bylo to už 7:1 pro domácí. O minutu později mohla euforie Srbské ještě narůst, po rychlém brejku ale Mezník nedostal míč do odkryté branky, nýbrž pouze nechal vyniknout Záleského. Rychlý presink Srbské znamenal okamžitě další šanci, ve které se po narážečce s Moučkou ocitl opět Mezník, jenže toho tentokrát o gólovou radost připravila tyč. Na druhé straně se po Preslově dělovce z přímáku zahřál Balák, další útočné snažení Spieleru ale skončilo ztrátou míče a rychlým brejkem domácích. Gólem však nikoliv, neboť po střele Moučky zachránila Záleského znovu tyčka. Snad prvního zaváhání se pak v obranné činnosti dopustili i domácí, Klimeš ale z ideální střelecké pozice bránu přestřelil. Čekání na gól pak neukončil ani Presl, na kterého po Ovčačíkově pasu na zadní zívala odkrytá klec, jenže nejlepší ligový střelec selhal a trefil tyč. A tak se čtvrt hodiny před koncem prosadili domácí, po jednoduchém autu na rozeběhnutého Moučku, který efektně předložil před prázdnou Hlochovi, a střelec večera se nezmýlil – 8:1.

Pár centimetrů pak chybělo voleji Mezníka, na opačné straně zase nevyzrál v souboji tváří v tvář Macko na Baláka. Komu to však střílelo náramně, to byl domácí Hloch. Ve 48. minutě sám vybojoval míč na polovině hřiště, okamžitě si to namířil přes dva protihráče dopředu a svůj výpad zakončil ladným obloučkem přes padajícího Záleského – 9:1. Desítka visela ve vzduchu, hosté se ji ale snažili odvrátit nejlepším způsobem. A to útokem, jenže Ovčačíkovu ránu stačil vyrazit Balák, který se zanedlouho zaskvěl i proti Klimešově ráně z bezprostřední blízkosti. Lépe už si počínal Prokeš, kterému sklepnul míč Macko, byť první Prokešův pokus stačil zastavit na brankové čáře Mezník. Dorážka Prokeše už ovšem znamenala snížení na 9:2. Další korekci skóre odmítl po Preslově ráně Balák, hned po následném autu se ale do míče opřel znovu Presl a tentokrát už byl úspěšný – 9:3. Na opačné straně mohl jubilejní desátý gól přidat kapitán Kubíček, na Záleského si ale nepřišel. To se nepovedlo ani Loupovi, který se v samostatném úniku snažil obhodit padajícího gólmana Spieleru, ten ale stačil vytrčit ruku a Loupův oblouček zastavit. Přesto se domácí desítky dočkali, dvě minuty před koncem si totiž pohráli s hostující obranou, až Loup vyzval ke skórování Selingera a ten jednoduše posunul skóre na 10:2. Poslední slovo si schovali na závěr utkání hráči Spieleru, když po Ovčačíkově nástřelu do vápna usměrnil míč do sítě Presl – 10:4. Ani tato trefa ale nezakryla kaňky na špatném výkonu Spieleru, naopak Srbská mohla slavit vysoké vítězství po parádním představení.

Sport Centrum Srbská - CZ Spieler Brno 10:4 (6:1)
1., 15., 19., 45. a 48. Hloch Jan, 3. Kugler Michal, 9. Loup Pavel, 21. a 58. Selinger Tomáš, 31. Bárta Vítězslav - 26. Dobšíček Jakub, 52. Prokeš Tomáš, 54. a 60. Presl David

Lukáš Kubíček (kapitán, Sport Centrum Srbská)
S čím jste do prvního jarního zápasu vstupovali?
„Samozřejmě s tím, že chceme zvítězit. Postupem času jsme pak měli i jasný pokyn od prezidenta klubu vylepšit skóre."
Co podle tebe rozhodlo o jasném vítězství?
„O výsledku rozhodl pohyb na hřišti. Připomínalo mi to, jako když jsme s bývalou Gioiou hrávali před rokem nebo dvěma, akorát se nyní role obrátily."
Co říkáš na to, jak snadno jste se dostávali do šancí a zároveň je i proměňovali?
„To je spojené s tím pohybem a s kvalitou hry. Tu jsme měli lepší, a tak jsme se snáze dostávali do šancí. A to se nám navíc ze zimního spánku ještě neprobudil náš nejlepší střelec Michal Mezník."