11.04.2018 - 20:15René Pazdera
Zobrazeno: 318 x

První duel v ligovém poháru málem přinesl obrovské překvapení

Report pochází z dílny FC Jaguars Brno, kterým tímto děkujeme za jeho poskyntuní.

Osmifinálový duel v ligovém poháru na domácí půdě FC Jaguars Brno s obhájcem titulu a účastníkem nejvyšší soutěže BKMK Werbedesign nabídl překvapivě vyrovnanou partii. Hosté hned od začátku chtěli zápas co nejdříve rozhodnout, počátečnímu tlaku jaguáři ale dobře odolávali a díky rychlému přistupování k hráčům se jim dařilo držet se soupeřem krok. Gólový účet otevřel Werbedesign ve 12. minutě přímočarou akcí po pravé straně, kterou se podařilo vykombinovat až před prázdnou branku. A za další 4 minuty už svítil na světelné tabuli stav 0:2 pro hosty. Na nepříznivý vývoj jaguáři zareagovali vyšším napadáním, což vyústilo v kontaktní branku, malou domů pod tlakem dobře vystihl Chalupa (FC Jaguars Brno), který obešel brankáře a poslal míč do odkryté svatyně. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Ve druhém dějství jaguáři začali postupně čím dál více zlobit z brejkových situací, v jedné z nich přečíslili soupeře a Klučka (FC Jaguars Brno) poslal nadvakrát míč za záda hostujícího gólmana. Hosté stupňovali svůj tlak a do defenzívy domácích bušili téměř každou vteřinou, což nabízelo okénka v jejich obraně. Při jednom z protiútoků jaguáři mohli jít do vedení, akci ale překombinovali a přišel trest. Svoji technickou vytříbenost a rychlost využil díky otevřené obraně dokonale český reprezentant Patrik Levčík (BKMK Werbedesign), který znovu poslal svůj tým do vedení. Pro tým FC Jaguars Brno to bylo fyzicky velmi náročné utkání a po dalším direktu na 2:4 se zdálo, že zápas zabalí i v hlavách. Místo psychické deky, ale pokračovali v maximálně koncentrovaném výkonu a odměnou jim bylo snížení 10 minut před koncem, se štěstím se při rychlém kontru 3 na 3 dostal míč k Dvořáčkovi (FC Jaguars Brno), který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou před prázdnou bránu na Kozla (FC Jaguars Brno), který nepohrdl a rozvlnil síť potřetí. Favorit se nechtěl nechat rozhodit a dál pokračoval v dominanci na míči, při některých situacích domácí zachránilo štěstí, nebo vynikající zákroky brankáře Gajdoše (FC Jaguars Brno).

Čtyři minuty před koncem se zdálo, že si hosté nenechají vedení vzít a dovedou utkání do vítězného konce. Místo toho ukázal svoji velikost a platnost kapitán Chalupa (FC Jaguars Brno), který vyhodnotil dobře situaci a dohrál hostujícího obránce. Souboj na hraně faulu vyhodnotil sudí jako dovolený a domácí kapitán dostal svůj tým do obrovské euforie. Ta mohla propuknout v krátkém časovém sledu podruhé, necelé dvě minuty před koncem však tentýž hráč tečoval Dvořáčkovu (FC Jaguars Brno) pumelici těsně mimo tři tyče. Po následné rychlé rozehrávce se o slovo opět přihlásil Patrik Levčík (BKMK Werbedesign), jehož raketový sprint měli domácí v samotném závěru problém zachytit a vzhledem k netakticky otevřené obraně domácích a výborném doplnění útočících hráčů pro něj nebyl problém předložit před úplně odkrytou klec Lidmilovi (BKMK Werbedesign), který už měl roli snadnou a poslal FC Jaguars Brno ven z poháru. Přes silného soupeře se tým FC Jaguars Brno nedokázal kvalifikovat do čtvrtfinále a tak můžeme upřít pozornost už pouze na boje ligové.

FC Jaguars Brno (5. liga) - BKMK Werbedesign (1. liga) 4:5 (1:2)
Branky: 28. Chalupa, 35. Klučka, 53. Kozel, 55. vlastní - 12. a 43. Levčík, 16. a 58. Lidmila, 40. Cupák
Žluté karty: 50. Dvořáček (FC Jaguars Brno)
Sestava domácích: Gajdoš - Chalupa „C“, Dvořáček, Zubík, Klučka, Janás, Kozel, Stratil
Sestava hostí: Macháč - Levčík „C“, Lidmila, Cupák, Mareš, Gremmel